Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 23. květen 2012 | Svátek má Vladimír
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Z medicíny  |  Kongresy  |  Z praxe  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Drahý nákup přístrojů KZ zřejmě projde

Drahý nákup přístrojů KZ zřejmě projde

03.02.2012 08:56
Zdroj: Mladá fronta Dnes
Přístroje pro společnost Krajská zdravotní (KZ) předražené nebyly. Ředitel Úřadu regionální rady ROP Severozápad Pavel Markvart ve čtvrtek řekl, že to ukázal nedávno dokončený audit zadaný policií. KZ tak nejspíše dotaci zhruba 350 miliónů korun nebude muset vracet.
příspěvků v diskusi: 4
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Není redakčním textem. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Vrácení dotací Krajskou zdravotní (KZ), která spravuje pět největších nemocnic v kraji, se odkládá.

Hrozba odvodu zhruba 360 milionů korun kvůli problematickému nákupu přístrojů z podzimu 2008 zatím pominula.

Úřad regionální rady Severozápad totiž odebrání dotace nenařídil a v dohledné době se k tomu nechystá. Má totiž k dispozici audit společnosti American Appraisal, podle něhož zmíněný nákup přístrojů nebyl předražený.

"Celková cena pořízených přístrojů se podle auditu nachází v pásmu cen v čase a místě obvyklých," uvedl ředitel úřadu regionální rady Pavel Karel Markvart.

Na základě tohoto auditu tak podle Markvarta není důvod nařídit odvod z dotace. "Vyvoláme jednání s ministerstvem financí a možná dojdeme ke shodě, že není důvod k sankci," dodal Markvart.

Podle Markvarta tento audit považuje ministerstvo financí za klíčový. Už předtím si ministerstvo zadalo audit u firmy Delloite, ta ukázala předražení o 31 milionů.

Rozhodl počet hodnocených přístrojů?

"Deloitte posuzovala ceny u 12 přístrojů, kdežto American Appraisal u všech 827," vysvětlil možný důvod rozdílu Markvart.

"Ministerstvo financí výsledek znaleckého posudku American Appraisal analyzuje, zatím ho proto nebude komentovat," řekl mluvčí ministerstva financí Ondřej Jakob.

Sankce pro KZ by se týkala chyb ve výběrovém řízení na dodavatele přístrojů, jež kontrola úřadu odhalila. KZ proti kontrole podala námitky, které nyní úřad řeší. Kvůli chybám v zadání tendru už dostala KZ od antimonopolního úřadu pokutu 700 tisíc, její platnost řeší Krajský soud v Brně. KZ od počátku tvrdí, že se ničeho nedopustila, a proto nevidí důvod k vrácení peněz.

Mladá fronta DNES



Copyright © 2000-2012 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved. Podrobné informace o právech.