Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 26. duben 2017 | Svátek má Oto

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Poradny

Zdroj: www.tribune.cz
Rubrika: Daně
Platil několik měsíců za sebe a za zaměstnankyni pojistné na ČSSZ, avšak s chybným variabilním symbolem. ČSSZ jej nyní považuje za neplatiče a účtuje mu penále za několikaměsíční prodlení. Zda skutečně dlužil pojistné, odpovídá v poradně MT Pavel Vítek. více
Zdroj: Daňová a účetní kancelář DATES
Rubrika: Daně
Celá řada daňových otázek souvisí s vedlejším zaměstnáním lékařů, kteří jsou na část úvazku zaměstnáni v nemocnici a na část v soukromé ambulanci na dohodu. Jak tento příjem danit? ptá se čtenář poradny Medical Tribune. více
Zdroj: www.tribune.cz
Rubrika: Daně
Koupil jsem praxi ve dvou splátkách, každá se uskutečnila v jiném roce. Jak tuto cenu praxe uplatnit do daňových výdajů za rok 2012 a za rok 2013? A co palmáre advokátovi, zvyšuje cenu praxe? Na otázky odpovídá daňový poradce Pavel Vítek (foto). více
Zdroj: Daňová a účetní kancelář DATES
Rubrika: Daně
Lékař si koupil dům, aby si v něm zřídil ordinaci. Nyní provádí jeho rekonstrukci a přemýšlí, co a jak zaúčtovat do nákladů a kdy je nejvhodnější z hlediska optimalizace daní vložit nemovitost do majetku firmy. Odpovídá poradna Medical Tribune. více
Zdroj: Daňová a účetní kancelář DATES
Rubrika: Daně
Daní se příspěvek na děti? Podle naší účetní ano. Pokud se jedná v případě našeho zaměstnavatele o „okrádání", jak se můžeme bránit? Máme jako zaměstnanci právo vyžadovat přehledné výplatní pásky? Čtěte poradnu Medical Tribune. více
Zdroj: www.tribune.cz
Rubrika: Daně
Na září mi na dceru nedali daňovou úlevu, ačkoli plynule přechází z SŠ na VŠ. Zápis je totiž až 1. října. Myslím si, že úleva by měla být i za září. Postupuje mzdová účtárna správně, ptá se čtenářka poradny Medical Tribune. více
Zdroj: www.tribune.cz
Rubrika: Daně
Prohlídky vstupní a výstupní nejsou od daně osvobozeny, ale průběžné prohlídky z titulu ochrany zdraví v rámci pracovního poměru už osvobozeny jsou. Ambulantní specialista se obrátil na poradnu Medical Tribune se žádostí o vysvětlení. více
Zdroj: Daňová a účetní kancelář DATES
Rubrika: Daně
Dálkově studuji VOŠ a zároveň jsem vedená na úřadě práce. Dle školy nemám statut studenta při této formě studia. Chtěla bych se tedy zeptat, zda rodiče mají nárok na daňovou úlevu. Dotaz do poradny Medical Tribune. více
Zdroj: www.tribune.cz
Rubrika: Daně
Mám zaměstnankyni, která dálkově studuje. Má nějakou úlevu na daních? Na dotaz týkající se ročního zúčtování odpovídá v poradně odborného týdeníku Medical Tribune daňový poradce Pavel Vítek. více
Zdroj: www.tribune.cz
Rubrika: Daně
Lékař hodlá koupit nemovitost, kde chce v přízemí domu zřídit ordinaci a v prvním pochodí byt. Nemovitost koupí jako fyzická osoba (tedy neplátce DPH). Jak mu bude stavební firma účtovat stavební práce - v jaké sazbě DPH? Domnívám se, že obytná část by měla být ve snížené, 10% sazbě. A ordinace? více
další články >>  

Zaslat dotaz

Potřebujete poradit? Zeptejte se odborníků.

Prošli jste archiv otázek a odpovědí, a přesto jste nenašli na svou otázku odpověď? Pošlete dotaz.

Dotazů do poraden chodí mnoho a kapacita našich spolupracovníků je omezená. Proto – předtím, než položíte svou otázku, přečtěte si v archivu pečlivě dotazy, které již byly na zodpovězeny.

Reklama



Copyright © 2000-2017 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky