Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 23. březen 2019 | Svátek má Ivona

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Děkujeme, podporujeme akci D-O

Děkujeme, podporujeme akci D-O

24.01.2011 10:20
Zdroj: www.tribune.cz
Autor: Lenka Bazalová, Dana Krásová, Lucie Šrámková, Veronika Muhlsteinova
Mezi sestrami vzniká iniciativa, ve které podporují protestní akce lékařů. Dávají tak nesouhlas s výroky předsedkyně České asociace sester, která se k aktivitám lékařů staví negativně. "Ne každá sestra kampaň lékařů podporuje, ale není možné veřejně sdělovat, že všechny jsou proti," píší sestry...

My, níže podepsaní, nesouhlasíme s mediální prezentací názoru, že zdravotní sestry v České republice nepodporují akci Děkujeme – odcházíme.

Lékař a sestra jsou a vždy budou jeden tým. Musíme se ohradit i proti snahám tyto naše profesní vazby rozbít čím dál častějšími mediálními útoky. V takové atmosféře se nedá pracovat a odrazí se to pouze a jen na Vás, našich potenciálních pacientech.

Paní Jurásková, prezidentka České asociace sester, veřejně prezentovala názor prezídia ČAS a předsedkyní regionů, nikoliv však stanovisko všech členek a členů sdružených v této profesní organizaci a sester nikterak organizovaných. Velký počet řadových členů nebyl osloven a proto se od tohoto prohlášení distancuje.

Česká asociace sester nesdružuje všech 80000 sester v našem zdravotnictví, ani většinu z téměř 36 tisícsester v nemocničním sektoru.

Ne každá sestra kampaň lékařů podporuje, ale není možné veřejně sdělovat, že všechny jsou proti.

Ano, jsme si vědomy, že díky kampani D-O můžeme přijít i o svá pracovní místa. Stejně jsme si tak ale vědomy toho, že situace ve zdravotnictví je dlouhodobě neřešena a to zejména v ohodnocení naší náročné a zodpovědné práce. Systém celoživotního vzdělávání lékařů i nelékařů také není dobře nastaven.

Neřešení a bagatelizování situace ve zdravotnictví muselo logicky vyústit v otevřený a hromadný odpor. Veřejnost je klamána a uměle je v ní vyvoláván pocit, že akutní péče po odchodu téměř 4000 lékařů bude zachována. Není to pravda a my vyzýváme odpovědné politiky této země k tomu, aby začali urychleně konat kroky k tomu, aby k takovému kolapsu zdravotní péče v ČR nedošlo!

Lenka Bazalová
Dana Krásová
Lucie Šrámková
Veronika Muhlsteinova

Pokud chcete připojit svůj podpis podtuto iniciativu, kontaktujte organizátorku na mailu: aro.snopava@seznam.cz

www.tribune.czCopyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky