Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 23. květen 2019 | Svátek má Vladimír

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Předání petice „SOS zdravotnictví“

Předání petice „SOS zdravotnictví“

31.01.2011 12:44
Zdroj: www.tribune.cz
Autor: Tisková zpráva
Zástupci kolektivu autorů a signatářů internetové petice „SOS zdravotnictví“ předají za přítomnosti médií archy se jmény více než 28 000 signatářů Vládě České republiky v úterý 1. února, v 11:59 hod., tj. v symbolickém čase „za minutu dvanáct“. Předání proběhne na Úřadu vlády za přítomnosti známých osobnosti.

Předání petice „SOS zdravotnictví“ proběhne

na Úřadu vlády vúterý 1. února

tisková zpráva

Zástupci kolektivu autorů a signatářů internetové petice „SOS zdravotnictví“ předají za přítomnosti médií archy se jmény více než 28000 signatářů Vládě České republiky vúterý 1. února, v11:59 hod., tj. v symbolickém čase „za minutu dvanáct“.

Předání, které proběhne na Úřadu vlády (budova Strakovy akademie, nábř. Edvarda Beneše4, Praha1), budou přítomny i některé známé osobnosti zřad signatářů petice jako např. filmový režisér Dušan Klein, herec Pavel Nový, scénáristka Eva Papoušková a další.

Lékařská veřejnost stále čeká na vládní návrhy, které by skutečně řešily podstatu problémů ve zdravotnictví, a to nejen nevyhovující platové podmínky zdravotníků, ale např. i významné úniky finančních prostředků ze systému.

Signatáři petice jsou hluboce znepokojeni reálnou možností kolapsu státem garantované zdravotní péče, ke kterému by mohlo dojít již za pouhý jeden měsíc. Vyzývají Vládu ČR, aby neprodleně podnikla konkrétní a neodkladné kroky, které by zabránily faktickému, personálnímu i morálnímu rozkladu zdravotnických institucí. Taková situace by negativně poznamenala úroveň zdravotní péče u nás na mnoho dalších let.

Kontakt:

Prof. MUDr. Jan Žižka, Ph.D. (LF UK a FN Hradec Králové)

tel. 723472760, jan-zizka@seznam.cz

Prof. MUDr. Eva Havrdová, CSc. (1. LF UK a VFN, Praha)

tel. 773550117, eva.havrdova@gmail.com

Monika Muroňová (zdravotní sestra, VFN, Praha)

tel. 608 436401, 111moni@seznam.cz

Dne 31. ledna 2011Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky