Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 23. květen 2019 | Svátek má Vladimír
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Ve Žluticích začala sloužit stanice záchranné služby

Ve Žluticích začala sloužit stanice záchranné služby

05.01.2007 10:32
Zdroj: ČTK

Novou stanici záchranné služby otevřeli včera ve Žluticích na Karlovarsku. Přestavba nevyužité budovy přišla Karlovarský kraj zhruba na šest milionů korun, řekla mluvčí krajského úřadu Andrea Bocková.

"Objekt zakoupil Karlovarský kraj v roce 2005 od města Žlutic právě za účelem vybudování výjezdového stanoviště pro jihovýchodní část Karlovarského kraje. Při rekonstrukci došlo ke změně dispozičního uspořádání, přístavbě pro umístění náhradního zdroje a úpravu příjezdové komunikace a přilehlých zpevněných ploch," uvedla Bocková.

"Pro nás je to výrazná pomoc. Zkoušeli jsme, za jakou dobu je možné k nám dojet z nejbližší stanice, která je v Toužimi, a zjistili jsme, že za 20 minut, a to bylo v létě," řekl starosta Žlutic Jaroslav Vojta. Žluticím a okolí, které je poměrně řídce osídlené, a zejména v zimě špatně přístupné, se tak dostane rychlé lékařské pomoci včas.

Žlutické výjezdové stanoviště záchranky je dalším, které Karlovarský kraj v posledních letech dokončil. Cílem je právě zajištění dojezdových časů do 15 minut od nahlášení.

Před koncem loňského roku byla dokončena rekonstrukce výjezdového stanoviště v Aši. Vzniklo v budově Integrovaného záchranného systému, kde spolu se zdravotníky sídlí i hasiči. Náklady dosáhly zhruba deseti milionů korun.

Posledním místem, které zatím má horší pokrytí rychlou záchrannou službou, je Horní Slavkov a okolí. I tak se ale obyvatelé už brzy dočkají nového výjezdového stanoviště. To by mělo být dokončeno na podzim letošního roku a mělo by podle odhadů stát zhruba 15,5 milionu korun.Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky