Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 23. březen 2019 | Svátek má Ivona
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

V Kladně vznikne nové centrum záchranné služby

V Kladně vznikne nové centrum záchranné služby

14.05.2007 10:25
Zdroj: ČTK

V Kladně bude 19. května otevřena nová budova územního střediska středočeské záchranné služby. Celkové stavební náklady dosáhly 66 milionů korun, z toho 60 milionů korun investoval Středočeský kraj a zbytek uhradila ze svých prostředků záchranná služba. Stavět se začalo před necelým rokem, informoval ČTK mluvčí středočeského krajského úřadu Martin Kupka.

"Oblast zdravotnictví patří k našim prioritám. Dlouhodobě se snažíme budovat moderní a vysoce kvalitní záchrannou službu, která je prvním klíčovým článkem při záchraně lidského zdraví," uvedl středočeský hejtman Petr Bendl. Dodal, že kraj každoročně uvolňuje ze svého rozpočtu pro záchrannou službu jednu z nejvýznamnějších finančních částek.

V nové budově záchranné služby je ředitelství územního střediska, stanoviště kladenské záchranné služby včetně osmi garáží a zdravotnické operační středisko. Mezi hlavní výhody nové budovy patří soustředění všech řídících procesů do jednoho místa. To umožňuje především operativnější a rychlejší zásahy a lepší komunikaci personálu.

"Původní kladenské stanoviště patřilo mezi nejstarší v kraji, kde posádky sídlily v nepřijatelných podmínkách. Zdravotnické operační středisko umístěné v nové budově se tak může stát hlavním krajským dispečinkem," řekl ředitel středočeské záchranné služby Robert Zelenák.

Připomněl, že v posledních letech se také vybudovala nová stanoviště záchranářů v Lysé nad Labem, Kolíně, Jesenici u Prahy a v Krásné Hoře. Každoročně se daří také obnovovat vozový park. Například od začátku roku získala záchranná služba od Středočeského kraje 17 nových sanitek.Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky