Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 21. březen 2018 | Svátek má Radek
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

ICRC v Brně má první pacienty převzít ještě letos

ICRC v Brně má první pacienty převzít ještě letos

20.04.2012 18:27
Zdroj: ČTK
Experti z Mezinárodního centra klinického výzkumu by prvním pacientům v Brně mohli začít pomáhat ještě letos. První část budovy ICRC má být v hotová v říjnu, v následujících měsících se budou provozy rozbíhat. Ambicí lékařů je poskytnout nemocným péči na stejné úrovni, jakou mají pacienti prestižní americké kliniky Mayo.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Není redakčním textem. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Experti z Mezinárodního centra klinického výzkumu (ICRC) by prvním pacientům v Brně mohli začít pomáhat v jejich léčbě ještě letos. První část budovy ICRC má být v areálu Fakultní nemocnice u svaté Anny hotová v říjnu, v následujících měsících se budou provozy rozbíhat.

Ambicí lékařů je poskytnout nemocným péči na stejné úrovni, jakou mají pacienti prestižní americké kliniky Mayo, řekl v pátek novinářům šéf ICRC Tomáš Kára.

Ředitel svatoanenské nemocnice Petr Koška dodal, že ICRC zásadně změní celou svatou Annu. Podle Káry začala jednání, aby se svatá Anna stala prvním medicínských pracovištěm mimo USA, které by s Mayo zahájilo spolupráci v klinické medicíně.

Možnosti ilustroval na příkladu umělého srdce, které lékaři v Brně implantují několika pacientům za rok. Extrémně drahá operace může čekatelům na transplantaci zachránit život, ale také přinést nečekané komplikace.

Američtí lékaři provedou podobných operací desítky za rok a mají větší zkušenosti. Disponují také rozsáhlejší databází pacientů, což jim umožňuje lépe rozlišit, pro koho je operace vhodná, řekl Kára.

Výzkumy v ICRC mají v budoucnu zlepšit léčbu lidí se selhávajícím srdcem. "Abychom mohli pomoci pacientům, pro které se nedostává orgán, nebo by se ho nemuseli dočkat," uvedl Kára.

Experti budou také vyvíjet nové stenty, umělé srdeční chlopně s delší životností a postupy pro léčbu srdečních arytmií. "Doufám, že poznatky budeme moci použít i při léčbě epilepsie a cévních mozkových příhod," řekl Kára.

Nové metody by podle něj ale měly pomoci i lidem s Parkinsonovou chorobou a roztroušenou sklerózou. "Všichni víte, jak tato nemoc je zákeřná, jak moc jí pacienti trpí a jak málo jim dnešní medicína dokáže nabídnout," dodal Kára.

Lékaři ale chtějí odhalit i nové rizikové faktory, které mohou vést ke vzniku nemocí srdce a cév. "Abychom dokázali oddálit jejich nástup," řekl lékař.

Objekt ICRC začali stavbaři ve svatoanenském areálu budovat předloni, výstavba a vybavování všech nových prostor má skončit na konci roku 2013. Náklady na vznik centra se blíží pěti miliardám korun, zhruba 2,4 miliardy korun získali autoři projektu z Evropské unie.

ČTKCopyright © 2000-2018 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky