Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 21. listopad 2019 | Svátek má Albert
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Středočeské krajské nemocnice vyčkávají s podpisem smluv

Středočeské krajské nemocnice vyčkávají s podpisem smluv

27.11.2012 09:06
Zdroj: ČTK
Středočeské krajské nemocnice zatím nepodepsaly s pojišťovnami smlouvy o změnách, které v nich mají nastat od příštího roku. Na smlouvách jsou v podstatě domluveny, ale kvůli dohodě s Asociací krajských nemocnic budou podepisovány ve všech krajích najednou.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Názor redakce nemusí být shodný s vyjádřením autora. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

ČTK to řekla nová radní pro oblast zdravotnictví Jiřina Fialová (KSČM). Podle ní bude péče v krajských nemocnicích zachována na stejné úrovni jako dosud.

Středočeský kraj je zřizovatelem nemocnic v Kladně, Kolíně, Mladé Boleslavi, Příbrami a Benešově. Velké změny by v nich neměly nastat. S přeměnou akutních lůžek na lůžka následné péče se počítá například v kladenské nemocnici. "Možná někde přejdou zdravotní lůžka akutní péče na péči následnou nebo rehabilitační, ale nebude to žádný velký zásah, my ta lůžka potřebujeme," uvedla Fialová.

Podle ředitele příbramské nemocnice a nového krajského zastupitele za ČSSD Stanislava Holobrady vyjednávání s pojišťovnami trvalo přes rok. "Máme nějaký rámec, se kterým souhlasíme. Dohodli jsme se na restrukturalizaci a jediné, co ještě nemáme, jsou podepsané dohody," uvedl Holobrada.

Smlouvy zatím nebyly definitivně uzavřeny kvůli "solidární" dohodě s Asociací krajských nemocnic. "Zatím máme doporučení ten vztah nepodepisovat," řekl Holobrada. "Smlouvy budou podepisovány najednou i v ostatních krajích. Nechceme, aby žádné zdravotnické zařízení na tom bylo bito a chceme, aby všude byly ty podmínky co nejlepší," reagovala Fialová. Na vývoj situace v ostatních krajích se čeká i podle ředitele mladoboleslavské nemocnice Luďka Kramáře. "Budeme rozhodně postupovat všechny nemocnice jednotně," poznamenal Kramář.

V úterý se podle Fialové uskuteční také jednání vedení kraje s nemocnicemi o smlouvách a dalších problémech středočeského zdravotnictví. Smlouvy navíc ještě bude muset schválit krajská rada. "Určitě to do konce roku budeme muset nějakým způsobem vyřešit," dodal Holobrada.

Smlouvy naopak postupně uzavírají menší soukromé nemocnice v kraji. Dlouhodobou smlouvu na pět let například dostane městská nemocnice ve Slaném, kde by se neměl snižovat počet lůžek. "V průběhu pětileté smlouvy můžeme jednat podle aktuální situace o určité redukci akutních lůžek," poznamenal starosta Ivo Rubík. Omezení péče a rušení lůžek se podle mluvčí Lucie Zemanové nemusejí obávat ani pacienti hořovické nemocnice, která rovněž získala pětiletou smlouvu.

Dlouhodobé smlouvy mají podle dnešní středočeské Mladé fronty Dnes přislíbené také nemocnice v Sedlčanech, Neratovicích a Berouně. Změny by podle listu měly nastat jen v Sedlčanech, kde čeká lůžkové oddělení chirurgie přeměna na oddělení jednodenní chirurgie. Už dříve bez požadavku změn dostaly pětileté smlouvy také rakovnická nemocnice a Klinika Dr. Pírka v Mladé Boleslavi. Kvůli získání dlouhodobé smlouvy se do roka chtějí spojit nemocnice v Nymburku a Městci Králové.

ČTK
Matěj ŘíhaCopyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky