Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 21. listopad 2019 | Svátek má Albert
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Jihomoravské nemocnice dostanou pětileté smlouvy

Jihomoravské nemocnice dostanou pětileté smlouvy

29.11.2012 07:27
Zdroj: ČTK
Všechny krajské nemocnice v Jihomoravském kraji dostanou od Všeobecné zdravotní pojišťovny dlouhodobé smlouvy, tedy na pět let. Také odbornosti by měly zůstat zachované. Vyplynulo to ze středečního jednání vedení kraje, nemocnic a pojišťovny.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Názor redakce nemusí být shodný s vyjádřením autora. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Městská nemocnice v Hustopečích dostane místo jednoleté smlouvy tříletou. Pojišťovna tak změnila původní návrh, ve kterém některým páteřním nemocnicím nabídla jen střednědobé smlouvy a chtěla reorganizovat jednotlivé odbornosti a oddělení.

"Je to určitě lepší než to, co pojišťovna navrhovala původně," řekl ČTK ředitel kyjovské nemocnice Petr Svoboda. Nemocnice v Kyjově je jedna z páteřních krajských nemocnic. Podle původního návrhu měla dostat střednědobou smlouvu a mělo se jednat o reogranizaci deseti oddělení z 25. "Smlouvu dostaneme na pět let a žádné oddělení nemocnice se neruší," popsal výsledek jednání Svoboda.

Podobně jsou na tom i ostatní krajské nemocnice. Všechny dostanou pětiletou smlouvu zajišťující financování nemocnic ze zdravotního pojištění včetně zachování stávající struktury odborností. Při jednání se vedení kraje opíralo o memorandum, které 9. listopadu podepsal hejtman Michal Hašek (ČSSD), ministr zdravotnictví, šéf VZP a šéf svazu zaměstnaneckých zdravotních pojišťoven. Dlouhodobé smlouvy v něm byly zakotveny.

V příštích letech by se mělo zrušit v Česku 6000 akutních lůžek. V Jihomoravském kraji se jich má seškrtat podle hejtmana Haška kolem 560. Na jižní Moravě je celkem 9000 lůžek. Rušení akutních lůžek kritizuje například místopředsedkyně České gerontologické a geriatrické společnosti Božena Jurašková, podle ní může toto opatření uškodit seniorům.

ČTKCopyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky