Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 21. září 2019 | Svátek má Matouš
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Bývalý hlavní hygienik Michael Vít stane v říjnu před soudem

Bývalý hlavní hygienik Michael Vít stane v říjnu před soudem

24.08.2013 09:45
Zdroj: ČTK
Bývalý hlavní hygienik ČR Michael Vít (na snímku) stane začátkem října po roce a půl od obvinění před soudem. Hlavní líčení začne 1. října. Vít podle policie zmanipuloval zakázku na poradenství, čímž prý způsobil škodu několik milionů. Hrozí mu od tří do deseti let vězení.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Názor redakce nemusí být shodný s vyjádřením autora. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Mluvčí Obvodního soudu pro Prahu 2 Marcela Pröllerová ČTK řekla, že hlavní líčení začne 1. října. Vít podle policie zmanipuloval zakázku na poradenství, čímž prý způsobil škodu několik milionů. Za porušování povinnosti při správě cizího majetku a zneužití pravomoci úřední osoby mu hrozí od tří do deseti let vězení.

"Já se přiznám, že o tom ještě vůbec nevím. Já oficiálně žádný doporučený dopis o tom líčení nemám," řekl dnes ČTK někdejší hlavní hygienik. Zdůraznil, že se cítí nevinen, více však případ komentovat nechtěl.

Někdejší náměstek ministra zdravotnictví Vít údajně zadal bez výběrového řízení zakázku manželovi své podřízené z ministerstva zdravotnictví, bývalému poslanci Otakaru Vychodilovi. Toho si najal jako externího poradce. Spolupráce trvala od roku 2003.

Poradce si za konzultace, často jen po telefonu, prý vydělal do roku 2009 několik milionů korun. Na stejnou práci má přitom hlavní hygienik na ministerstvu zvláštní odbor. V době, kdy smlouva s Vychodilem vznikla, navíc vedla zmíněný odbor Vychodilova manželka Karla Říhová.

Trestní oznámení na Víta podala předloni na jaře organizace Transparency International. Víta, který byl v čele hygieniků od roku 2000, policie obvinila loni v březnu. Od té doby byl na neplacené dovolené, vedoucí funkci dočasně zastávala jeho zástupkyně Viera Šedivá. V říjnu vláda hlavním hygienikem jmenovala šéfa krajské hygienické stanice v Liberci Vladimíra Valentu.

Vít je nyní zaměstnán v pražské pobočce Státního zdravotního ústavu.

ČTKCopyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky