Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Neděle 21. červenec 2019 | Svátek má Vítězslav
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Heger: ČSSD straší v rámci předvolebního boje

Heger: ČSSD straší v rámci předvolebního boje

30.08.2013 08:37
Zdroj: www.tribune.cz
Autor: tisková zpráva
Bývalý ministr zdravotnictví Leoš Heger (TOP09, foto) reaguje na tiskovou konferenci ČSSD k financování nemocnic. "Strašení je součástí předvolební strategie ČSSD – zveličováním problémů vyvolat v národu pocit, že situace je krizová, po volbách pak změnit rétoriku, a mluvit o skvěle fungujícím systému...," míní Heger.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Názor redakce nemusí být shodný s vyjádřením autora. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

tisková zpráva

Dnešní tisková konference stínového ministra zdravotnictví za ČSSD Svatopluka Němečka byla jako obvykle plná strašení. Pan stínový ministr slehkostí říká, jak finančně obšťastní zdravotnictví, ale neříká, že ČSSD ho dlouhá léta během svých vlád penězi zalévala a záhonek znovu a znovu vysychal. Neříká, že brzdit náklady a raději zvyšovat efektivitu celého zdravotnického systému politicky pěkně bolí, ale není bez toho možný žádný udržitelný pokrok. Tak raději zatím nemluví o tom, na čí úkor peníze ve státním rozpočtu dlouhodobě vezme. On si stím ostatně jako člověk, který ve volbách nekandiduje a nemusí obhajovat svůj program, ani těžkou hlavu dělat nemusí.

Strašení, jehož jsme byli svědkem na dnešní tiskové konferenci, je součástí předvolební strategie sociální demokracie – zveličováním problémů vyvolat vnárodu pocit, že situace je krizová, po volbách udělat marginální opatření, změnit rétoriku, a mluvit o skvěle fungujícím systému, který vzniknul díky krokům nové vlády. Tento přístup má vyvolat vlidech strach a levici přinést hlasy. Není však korektní.

To, že je české zdravotnictví kvůli ekonomické krizi ve finanční tenzi, je pochopitelně pravda. Zdravotnictví však ve srovnání sostatními obory, kde dochází kmasivnímu propouštění, zavírání továren a snižování platů, tuto krizi zvládá velmi dobře. Zdravotnická zařízení nekrachují a dále poskytují špičkovou péči na úrovni vyspělé Evropy. Za to patří velký dík všem zdravotníkům. Jaké nabízí sociální demokracie řešení? Dolití peněz – aniž by bylo zřejmé, na čí úkor.

29. 8. 2013

Leoš Heger, TOP09Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky