Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Neděle 26. září 2021 | Svátek má Andrea
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  COVID-19  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Praha 1 jmenovala ředitelem Nemocnice Na Františku Zelenáka

Praha 1 jmenovala ředitelem Nemocnice Na Františku Zelenáka

03.10.2013 06:12
Zdroj: ČTK
Ředitelem pražské Nemocnice Na Františku (foto) byl od začátku října jmenován Robert Zelenák. Řízením nemocnice byl dosud pouze pověřen. Protože se osvědčil, radnice na jeho pozici nevypisovala nové výběrové řízení, se kterým původně počítala.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

O rozhodnutí rady městské části na tiskové konferenci informoval starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký (TOP 09). V čele nemocnice je od začátku letošního roku.

Podle Lomeckého se Zelenák ve své funkci osvědčil, radnice proto na jeho pozici nevypisovala nové výběrové řízení, se kterým původně počítala.

Nemocnice Na Františku je jedinou pražskou nemocnicí, kterou vlastní městská část. Již několik let se potýká s finančními a personálními problémy. Podle dřívějšího vyjádření by chtěla zařízení stabilizovat nejpozději do roku 2016.

Místostarosta Daniel Hodek (ČSSD), který má oblast zdravotnictví ve své kompetenci, nyní připravuje další fázi restrukturalizace. Představit ji chce do měsíce.

Novým ředitelem se loni stal Libor Filipi, kterého vybrala komise městské části, aby nemocnici stabilizoval. Filipi ale na konci roku odstoupil, zdůvodnil to zdravotními problémy. Filipi od nástupu do funkce čelil obviněním, že byl příslušníkem vojenské kontrarozvědky, která byla součástí Státní bezpečnosti. Filipi obvinění popíral a hájil se čistým lustračním osvědčením.

V roce 2011 vykázala nemocnice na provozní úrovni ztrátu 33 milionů korun, vloni to bylo téměř 23 milionů.

ČTKCopyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky