Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 14. listopad 2018 | Svátek má Sáva

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Dnes startuje nové dialyzační středisko na Bulovce

B. Braun Avitum Bulovka - MUDr. Vojanec

Dnes startuje nové dialyzační středisko na Bulovce

15.06.2015 16:04
Zdroj: TZ B.Braun
První pacienti dorazili na dialyzační středisko B. Braun Avitum na Bulovce dnes v 7.00 hodin ráno, další směna začíná o pět hodin později a následuje noční směna pro pacienty, kteří upřednostňují dialýzu ve večerních hodinách.

Jako jediní vČesku mají pacienti nejnovějšího pražského střediska kdispozici unikátní úpravnu vody, která zásadním způsobem zvyšuje kvalitu dialýzy.

Praha, 15. června 2015: První pacienti dorazili na dialyzační středisko B. Braun Avitum na Bulovce dnes v7.00 hodin ráno, další směna začíná o pět hodin později a následuje noční směna pro pacienty, kteří upřednostňují dialýzu ve večerních hodinách. „Naši pacienti tráví na středisku mnoho času, jedno ošetření trvá čtyři až pět hodin. Příjemné prostředí a individuální přístup jsou proto velmi důležitými faktory pro zlepšení jejich fyzického i psychického stavu. Nové prostory jsou vybaveny nejefektivnějšími zdravotnickými technologiemi a zhlediska komfortu jsme udělali všechno pro to, aby se tu pacientům líbilo,“ uvádí MUDr. Vladimír Vojanec, vedoucí lékař dialyzačního střediska B. Braun Avitum na Bulovce.

Na první směnu přišlo 16 pacientů, kteří dříve byli zvyklí chodit do areálu nemocnice. „Tady na novém středisku jsem nejvíce nadšený z moderního vybavení. Například z té nové čističky vody, kterou máme k dispozici," říká František Černý, pacient docházející na dialýzu na Bulovce už osm let. "To nejdůležitější ale je, že svému lékaři věřím a že vše funguje, jak má. I po osmi letech, co jsem dialyzován, mi těch pět hodin rychle uteče. Popovídám si s personálem, přečtu si zprávy na internetu a už odcházím domů. Navštívil jsem dialýzy v různých městech, i v zahraničí, a jsem opravdu rád, že je moje hlavní zázemí právě tady," dodává František Černý, který je i přes své onemocnění vášnivým cestovatelem.

Nové dialyzační středisko v budově B. Braun Dialog nahrazuje původní dialýzu B. Braun Avitum, která sídlila v prostorách Nemocnice Na Bulovce. O zhruba osmdesát dialyzovaných pacientů se stará stejný personál jako v původních prostorách. Do Pavilonu B. Braun Dialog se zNemocnice Na Bulovce zároveň přestěhovaly i nefrologická ambulance pro pacienty s onemocněním ledvin, ambulance pro peritoneální (neboli domácí) dialýzu a ambulance pro transplantované pacienty. Středisko navíc nabízí i čtyři nadstandardní lůžka, která jsou umístěna v oddělených pokojích a poskytují pacientům maximální soukromí.

B. Braun Avitum nově vlastní výrobce unikátního systému na úpravu vody

B. Braun Avitum AG, mateřská firma české společnosti B. Braun Avitum, získává akvizicí předního světového výrobce systémů na úpravu vody pro dialyzované pacienty, společnost Lauer Membran Wassertechnik GmbH. Díky této akvizici se do Česka a na Slovensko dostává unikátní systém na výrobu tzv. ultračisté vody Aquaboss®. Inovativní patentovaná technologie představuje jeden znejlepších procesů úpravy vody pro dialyzované pacienty na světě. Ta zásadním způsobem zvyšuje kvalitu dialýzy. „První tuto úpravnu vody jsme umístili do našeho nového dialyzačního střediska v budově B. Braun Dialog na pražské Bulovce. Do budoucna hodláme systémem vybavit i další naše střediska vČeské republice a na Slovensku," popisuje další vývoj ředitel B. Braun Avitum CZ/SK MUDr. Martin Kuncek.

Pacient spotřebuje při dialýze 20 tisíc litrů vody ročně. Její kvalita hraje klíčovou roli.

Nový systém Aquaboss® vytváří tzv. ultračistou vodu, pro kterou platí tisícinásobně přísnější limit než pro standardní vodu pro dialýzu. Má veškeré rozvody z nerezových trubek a automaticky provádí pravidelnou horkou desinfekci celého okruhu, včetně přívodů k dialyzačním monitorům. Zejména však umožňuje provedení parní sterilizace pomocí páry zahřáté na 140 stupňů Celsia. V současné době nabízí Aquaboss® z hlediska vědeckého poznání nejvyšší (nejefektivnější?) možný postup odstraňování mikroorganizmů, podobným způsobem se sterilizují například operační nástroje. „Pacientovi na dialýze čistí krev a nahrazuje funkci ledvin právě speciálně upravená voda. Ročně se jedná až o 20 tisíc litrů vody na jednoho pacienta. Kvalita vody je pro dialyzační ošetření zásadní faktor, a proto jsme se rozhodli do nové technologie významně investovat,“ doplňuje šéf B. Braun Avitum Martin Kuncek.

Logické vyústění dlouhodobé spolupráce

Zástupci společnosti Lauer a koncernu B. Braun dlouhá léta budovali silné partnerství v rámci trhu sdialyzačními přístroji. Lauer sídlící vněmeckém Wittlingenu aktuálně zaměstnává 75 pracovníků a v oboru úpravy vody má více jak 26letou praxi. Cílem B. Braun Avitum AG je prostřednictvím akvizice posílit svou budoucí pozici na trhu vsegmentu dodavatelů dialyzačních systémů. Součástí koncernu B. Braun je společnost Lauer od 1.6.2015.

O Skupině B. Braun:

Koncern B. Braun působí na celosvětovém trhu přes 175 let a dnes patří k největším výrobcům zdravotnických produktů na světě. Hlavní sídlo je v německém Melsungenu, pobočky má v 60 zemích světa. Skupinu B. Braun CZ/SK tvoří B. Braun Medical (dodavatel zdravotnických prostředků) a B. Braun Avitum (provozovatel 34 dialyzačních středisek anefrologických ambulancí CZ/SK). Skupina B. Braun v České a Slovenské republice působí od roku 1993 a zaměstnává více než 700 lidí. Více na www.bbraun.cz a www.bbraun-avitum.cz. Skupina B. Braun má vlastní charitativní projekt B. Braun pro život (www.bbraunprozivot.cz), který podporuje vybrané neziskové organizace
i jednotlivce.Copyright © 2000-2018 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky