Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pátek 18. říjen 2019 | Svátek má Lukáš
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Čínská medicína v Mladé Boleslavi by měla být do poloviny roku

foto: Shutterstock.com

Čínská medicína v Mladé Boleslavi by měla být do poloviny roku

13.01.2016 06:59
Zdroj: ČTK
Klinika čínské medicíny v Mladé Boleslavi by měla být v provozu do poloviny letošního roku, řekl středočeský hejtman Miloš Petera (ČSSD). Nové pracoviště bude podle něj nabízet akupunkturu, regenerace a masáže.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Názor redakce nemusí být shodný s vyjádřením autora. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

"Stále jednáme o klinice čínské medicíny v Boleslavi. Současný stav je, že jsme požádali o výjimku ministerstvo zdravotnictví, které musí udělit výjimku na tuto činnost," uvedl Petera. Věc už probíral s ministrem zdravotnictví Svatoplukem Němečkem (ČSSD), žádosti kraje by podle něj mělo být vyhověno.

Hejtmanství musí podle Petery také řešit finance, protože tato léčba není hrazena ze zdravotního pojištění. Klinika má vzniknout v léčebně dlouhodobě nemocných při mladoboleslavské nemocnici, v zařízení budou ordinovat lékaři přímo z Číny.

Tradiční čínská medicína je léčebný systém, který k léčení využívá zejména bylinnou léčbu, ale také masáže, změnu stravy a životního stylu, akupresuru nebo akupunkturu. V Česku má své příznivce, ale i odpůrce.

Ve Fakultní nemocnici v Hradci Králové od loňského září funguje ambulance tradiční čínské medicíny, o léčbu je velký zájem. Ambulance spadá pod Česko-čínské centrum tradiční čínské medicíny, které vzniklo v červnu. Centrum zkoumá například vliv čínské medicíny na onkologické pacienty či nemocné roztroušenou sklerózou. V hradecké nemocnici by měla vzniknout i klinika, která by se vedle léčby a výzkumu věnovala také pedagogickým aktivitám.

ČTKCopyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky