Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 21. říjen 2017 | Svátek má Brigita
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Ve Skotsku vítají lékaře z řad uprchlíků

foto: Shutterstock.com

Ve Skotsku vítají lékaře z řad uprchlíků

17.02.2016 12:24
Zdroj: www.tribune.cz
Autor: cin
Do Skotska dorazila první skupina třiceti lékařů ze Sýrie, Iránu a ze Srí Lanky, kteří se do země dostali spolu s ostatními uprchlíky v rámci projektu New Refugee Doctors. Tato akce probíhá v rámci spolupráce mezi tamním lékařským sdružením British Medical Association, národní zdravotní službou (NHS) a charitativní organizací Bridges Programmes, která se snaží pomoci uprchlíkům najít uplatnění v jejich profesi...

Tato iniciativa nabízí plně integrovaný program, který umožňuje uprchlickým lékařům, aby se co nejrychleji vrátili k provozování lékařské praxe. A Skotsko uprchlické lékaře silně potřebuje - v zemi chybí 300 lékařů.

Příliv uprchlíků a žadatelů o azyl, z nichž mnozí mají cenné a vysoce specializované dovednosti, poskytuje Skotsku jedinečnou příležitost k růstu její aktivní populace, a tím i k posílení její ekonomiky, píše britský list The Guardian.

Vláda Spojeného království však minulý měsíc odmítla, aby absolventi ze zemí mimo EU dostali povolení k pobytu ve Skotsku na omezenou dobu.

Deník The Guardian rozhodnutí vlády kritizuje: „Vláda svým rozhodnutím vpodstatě řekla: Víme, že růst skotské populace zaostává za zbytkem Spojeného království, ale ani neuvažujeme o řešení tohoto problému."

Přistěhovalci ze zemí mimo EU, kteří mají bydliště ve Spojeném království po dobu pěti nebo více let, musí prokázat příjem ve výši nejméně 35 tisíc liber ročně, vopačném případě jim podle platné legislativy hrozí deportace. Podle autorů článku by výjimku měli tvořit přistěhovalci, kteří vzemi zastávají nedostatkové profese, ke kterým lékaři zcela určitě patří.

Iniciativa BMA / Bridges zajišťuje integrovaný program podpory kvalifikovaných uprchlíků – lékařů, kteří se vracejí ke svému povolání ve Skotsku. Průzkum BMA mezi lékaři ve Skotsku ukázal, že pouze jedna třetina znich si myslí, že na jejich pracovišti působí dostatek zdravotníků. Skotsku chybí vsoučasnosti přes 300 praktických lékařů.

Zdroj:Refugee doctors are a healthy boost for Scotland

cin, www.tribune.czCopyright © 2000-2017 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky