Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pátek 18. říjen 2019 | Svátek má Lukáš
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Čeští lékaři dál pomáhají v jordánských nemocnicích

ilustrační foto: JupiterImages

Čeští lékaři dál pomáhají v jordánských nemocnicích

09.03.2016 07:09
Zdroj: ČTK
Čeští lékaři v Jordánsku dokončují už několikátou misi v rámci programu české vlády MEDEVAC. Čtyřčlenný tým doktorů z pražské Nemocnice Na Bulovce v jordánském Ammánu už provedl většinu ze 16 naplánovaných operací.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Názor redakce nemusí být shodný s vyjádřením autora. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

V tiskové zprávě to sdělila nemocnice. Lékaři budou v Ammánu pomáhat do 11. března.

Tým složený ze dvou ortopedů, anestezioložky a instrumentářky je čtvrtou skupinou zaměstnanců Nemocnice Na Bulovce, kteří odletěli pomáhat s léčbou lidí postižených válkou v Sýrii.

Jiří Chomiak, Štěpán Magerska, Zuzana Bonhomme Hankeová a Dana Kafková působí v Ammánu pátý den. "Momentálně dokončují 14. operaci ze šestnácti naplánovaných. Jde zatím o největší počet operací ze všech uskutečněných misí v Jordánsku. Mezi pacienty byly i tři děti," informovala nemocnice.

Lékaři provedli tři totální endoprotézy kolenou, ošetřovali nezhoubné nádory chrupavky na rukou nebo Achillovy šlachy nebo poraněné rameno. V některých případech odstraňovali kovy z dřívějších operací.

Kromě lékařů z Bulovky se do pomoci obětem syrského konfliktu zapojili také odborníci z Fakultní nemocnice v Olomouci. Loni v září strávili v Jordánsku zhruba dva týdny. V listopadu v jordánském Ammánu působil čtyřčlenný tým kardiochirurgů z Fakultní nemocnice v Motole, který úspěšně operoval deset dětí syrských uprchlíků se středně závažnými vrozenými srdečními vadami.

O pokračování humanitárního projektu MEDEVAC pro syrské uprchlíky v Jordánsku rozhodla v říjnu 2014 česká vláda. Od roku 1993 se prostřednictvím vládního programu tohoto programu léčilo přes 200 pacientů z Bosny a Hercegoviny, Čečenska, Kosova, Iráku, Afghánistánu, Pákistánu, Kambodže, Libye, Barmy, Sýrie nebo Ukrajiny.

ČTKCopyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky