Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pátek 18. říjen 2019 | Svátek má Lukáš
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Ambulance B. Braun všem zájemcům vyšetřily ledviny

foto: B. Braun Avitum

Ambulance B. Braun všem zájemcům vyšetřily ledviny

10.03.2016 09:02
Zdroj: B.Braun
Autor: tisková zpráva
Všechna dialyzační střediska a nefrologické ambulance B. Braun Avitum (www.bbraun-avitum.cz) se minulý týden ve čtvrtek otevřela veřejnosti a bezplatně a bez objednání vyšetřila zájemcům ledviny. Celkem bylo v ambulancích ošetřeno 1 730 lidí, na vyšetření byl odeslán každý čtvrtý.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Názor redakce nemusí být shodný s vyjádřením autora. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Podle konečných údajů zB. Braunu Avitum bylo při screeningové akci vjejich ambulancích ošetřeno celkem 1 730 lidí, na vyšetření byl odeslán každý čtvrtý.

"Prevence u ledvin je opravdu důležitá. Spousta ledvinových onemocnění probíhá bezbolestně, takže pacient dlouho nemusí vědět, že vůbec nemocný je. Stejně jako u většiny onemocnění jsou i ta u ledvin lépe léčitelná, když se zachytí vzačátcích,“ vysvětluje MUDr. Ondřej Myslivec zdialyzačního střediska B. Braun Avitum na pražské Bulovce.

„Vrámci prevence si může kdokoliv na ledvinové kalkulačce (www.ledvinovakalkulacka.cz) spočítat, zda je ohrožen ledvinovým onemocněním. Ve čtvrtek B. Braun Avitum otevřel všechny své ambulance veřejnosti. Pacient po příchodu vyplnil krátký dotazník, ve kterém byly zjišťovány rizikové faktory. Pak mu změříli tlak, vyšetřili hladinu cukru vkrvi a vzorek moči. Vpřípadě, že zdravotníci zachytili abnormální hodnoty, bylo klientovi doporučeno další vyšetření v nefrologické poradně B. Braun. Zda je pacient vpořádku, je však známo prakticky okamžitě,“ dodal.

Krátké vyšetření ledvin podstoupil i moderátor Evropy 2 Nasty. „Ledviny jsem si nikdy vyšetřovat nenechal. Žiju relativně zdravě, sportuju. Ale jsem vnemocničním prostředí, takže jsem nervózní,“ říká Nasty před vyšetřením. To však až na zádrhel při měření tlaku, které se muselo opakovat, dopadlo na jedničku. „Dost se mi ulevilo, že vysoký tlak se při druhém měření nepotvrdil. Jinak na vyšetření opravdu nic není, trvalo to 10 minut a já jsem rád, že jsem po dlouhé době pro sebe něco udělal," dodává Nasty.

Na obr. vyšetření ledvin podstoupil i moderátor Evropy 2 Nasty


Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky