Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 17. říjen 2017 | Svátek má Hedvika
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Za celoživotní dílo bude v Sestře roku oceněna Františka Ertlová

foto:JupiterImages

Za celoživotní dílo bude v Sestře roku oceněna Františka Ertlová

28.03.2016 09:47
Zdroj: ČTK
Čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství v soutěži Sestra roku 2015 převezme na slavnostním galavečeru ve středu v Hudebním divadle v Karlíně Františka Ertlová. Pracuje v brněnském Národním centru ošetřovatelství a nelékařských zdravotnických odborů jako metodička vzdělávání.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Není redakčním textem. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Soutěž je koncipována jako poděkování zhruba 100.000 sester a dalších nelékařských zdravotnických pracovníků za jejich zodpovědnou a náročnou práci.

V 16. ročníku soutěže bude oceněna také nejlepší sestra v přímé ošetřovatelské péči a sestra v managementu a vzdělávání. Ve finále se utká šest finalistek a jeden finalista. Z nich mohla široká veřejnost vybrat vítězku či vítěze v kategorii Sestra mého srdce. Záštitu nad oceněními má Dagmar Havlová za Nadaci Dagmar a Václava Havlových VIZE 97, garantem soutěže je Česká asociace sester.

"Fanynka je prostě sestra na celý život. Malá vzrůstem, o to větší svým srdcem," uvádí se v návrhu na její ocenění. Pracovat začala jako sanitářka na operačním sále karlovarské vojenské nemocnice, při tom vystudovala obor zdravotní sestra. Po přestěhování do Brna pracovala dál na operačním sále. V roce 1983 získala specializaci v oboru anesteziologie, resuscitace a intenzivní péče. V roce 1993 nastoupila na katedru akutní medicíny, pak na katedru anestezie, resuscitace a intenzivní péče, kterou později vedla. V roce 2003 získala magisterský titul v oboru Pedagogika - správní činnost na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Zaměřila se na vzdělávání řidičů záchranných služeb. Vydala pro ně také komplexní učební text Přednemocniční neodkladná péče. Vychovala 1600 řidičů, mnozí z nich, i díky jejímu pedagogickému a "mateřskému" přístupu studovali dál, a tak mají specializovanou způsobilost, bakalářské a magisterské tituly a působí i v řadách top managementu.

Františka Ertlová uplatňujeFrantiška Ertlová své zkušenosti z Nizozemska, kde se podílela na tvorbě vzdělávání v intenzivní péči v projektu PHARE. Mnohaleté pedagogické zkušenosti zúročuje v Národním centru ošetřovatelství, kde vede odbor řízení kvality a rozvoje celoživotního vzdělávání.

"Je zde nejen nenahraditelným odborníkem s obrovským přehledem, ale i vynikajícím metodikem a pedagogem. Svoji přirozenou autoritu u spolupracovníků vždy získala snadno, především svou skromností, lidským přístupem a celoživotní láskou k povolání všeobecné sestry," uvedli navrhovatelé.

ČTKCopyright © 2000-2017 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky