Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pátek 18. říjen 2019 | Svátek má Lukáš
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Levnější biosimilar Herceptinu by mohl být v Evropě již příští rok

Levnější biosimilar Herceptinu by mohl být v Evropě již příští rok

10.08.2016 10:24
Zdroj: Medical Tribune
Farmaceutické společnosti Mylan a Biocon oznámily, že výsledky z fáze III studie prezentované na výroční konferenci American Society of Clinical Oncology (ASCO) potvrdily účinnost a bezpečnost přípravku MYL-1401O, biosimilaru léku na karcinom prsu Herceptin (trastuzumab) od společnosti Roche.

Hlavní autor studie Hope Rugo řekl, že míra léčebné odpovědi ve 24. týdnu byla 69,6 procenta pro MYL-1401O v kombinaci s chemoterapií (taxan) ve srovnání s 64 procenty u Herceptinu v kombinaci se stejným chemoterapeutickým přípravkem. Výsledky tak podle něj naznačují obdobnou účinnost obou produktů. Rovněž bezpečnost byla srovnatelná.

Rugo poznamenal, že Herceptin výrazně zlepšil přežití žen s HER2-pozitivním karcinomem prsu, ale pro mnoho žen není celosvětově dostupný vzhledem k vysoké ceně. Herceptin, jehož měsíční dávka přijde v USA na zhruba 5500 $, loni společnosti Roche přinesl více než 6,5 miliardy dolarů v globálních tržbách.

Také Amgen a Pfizer jsou mezi společnostmi, které pracují na biosimilaru přípravku Herceptin.
Analytik Ronny Gal míní, že biosimilary Herceptinu by se mohly dostat na trh v Evropě už v roce 2017 a ve Spojených státech v následujícím roce.

V březnu schválil americký regulační úřad FDA přípravek společnosti Novartis Zarxio (filgrastim-sndz), což je biosimilar Neupogenu (filgrastim) společnosti Amgen. Jde vůbec o první biosimilar schválený ve Spojených státech.Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky