Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 18. listopad 2017 | Svátek má Romana
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Z redakční pošty: Kurz pránické výživy v předatestační přípravě povinně?

Z redakční pošty: Kurz pránické výživy v předatestační přípravě povinně?

Medical Tribune 26/2016
19.12.2016 10:47
Zdroj: MT
Autor: MUDr. Alena Svobodová
Praktická lékařka zaměstnala na základě rozhodnutí ministerstva zdravotnictví o dotaci rezidentku. Přestože ji zaměstnává od září, žádné peníze z dotace od MZ ještě neviděla. Na urgenci jí MZ sdělilo: „Neklesejte na mysli, děláte určitě dobrou a užitečnou věc.“ Bez vysvětlení, bez oznámení termínu, kdy lze platbu očekávat.

Od 1. září mám v ordinaci rezidentku Annu K. Ministerstvo zdravotnictví ČR mi rozhodnutím č. 1630175/2016/VLP/RM přidělilo dotace ze státního rozpočtu na jedno rezidenční místo pro rok 2016 v oboru všeobecné praktické lékařství. Superhrubá mzda rezidenta je určena na 36 000 Kč/měsíc. Výplatu ode mne rezidentka dostala za září, za říjen, teď by měla zájem dostat peníze i za listopad. Z ministerstva mi však dosud nepřišly žádné peníze. V tuto chvíli by jejich platba měla činit 108 000 korun.

Rezident, v mém případě náhodná, nepříbuzná osoba, vstupuje jako státní zaměstnanec do privátní firmy na státní zakázku při dlouhodobě státem zanedbané výchově mladých lékařů. Privátní firma (moje s. r. o.) mu poskytuje dobře vybavenou ordinaci, veškeré odborné, ale také ekonomické informace o chodu ordinace, čas můj a čas mé sestry, práci mojí účetní. Odměna, kterou poskytnou ZP zvýšením kapitace po dobu pobytu rezidenta v ordinaci, je spíše symbolická. Takže v tuto chvíli k práci, kterou víceméně zdarma vykonávám, ještě úvěruji stát. V minulém týdnu jsem e‑mailem urgovala dotaci na Ministerstvu zdravotnictví, oddělení dotací na vzdělávání. Bylo mi sděleno: „Neklesejte na mysli, děláte určitě dobrou a užitečnou věc.“ Bez vysvětlení, bez oznámení termínu, kdy lze platbu očekávat.

Chci najít východisko, jak maximálně snížit životní náklady. Žádám tímto Ministerstvo zdravotnictví o sdělení, kdy a kde se bude konat certifikovaný breathariánský výcvik, zúčastnila by se rezidentka i já osobně. Ráda bych kurs uplatnila k odečtu z daňového základu. Myslím, že by mohlo jít o dobré a užitečné řešení.Copyright © 2000-2017 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky