Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 20. září 2017 | Svátek má Oleg

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Moje VZP

Moje VZP

28.12.2016 09:07
Zdroj: VZP
Autor: Mgr. Oldřich Tichý
OTÁZKA: Chtěla bych se podívat do webové aplikace Moje VZP, protože by mě zajímalo, co všechno tam o mně je, ale mám obavy, že je registrace složitá. Jak mám postupovat? Na dotaz odpovídá VZP.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Není redakčním textem. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

ODPOVĚĎ:

Registrovat se můžete nejen elektronicky vyplněním webového formuláře přístupného na stránkách www.vzp.cz, ale i osobně na klientském pracovišti. Registrace prostřednictvím webového formuláře probíhá v několika krocích, ale není to nic složitého. Na přihlašovací stránce portálu Moje VZP vyplníte základní osobní údaje včetně e-mailové adresy a čísla mobilního telefonu a potvrdíte souhlas se smluvními podmínkami. Poté bude následovat několikeré ověření vaší totožnosti. Na zadanou e-mailovou adresu obdržíte odkaz na registrační stránku, na které musíte registraci dokončit – zde musíte vyplnit autentizační kód, který dostanete na zadané číslo mobilního telefonu, a číslo pojištěnce. Těmito úkony je ověřena správnost zadaných kontaktů pro elektronickou komunikaci a totožnost klienta. Poštou pak dostanete do vlastních rukou aktivační kód a po jeho zadání na registrační stránce Moje VZP bude váš osobní účet aktivován.

V aplikaci Moje VZP si pak můžete on-line zkontrolovat přehled vykázané péče a přehled plateb pojistného. Navíc mnohé případné nesrovnalosti je možné řešit přímo v rámci prostředí Moje VZP, tedy bez nutnosti kontaktovat call centrum nebo klientské pracoviště. Chystáme i další služby, které všem našim klientům usnadní přístup k informacím a vyřízení jejich záležitostí.

Velkou předností aplikace Moje VZP je, že v ní uvidíte každoměsíčně aktualizovaný stav i historii svého pojištění a plateb pojistného. Ověříte si, zda nedlužíte na zdravotním pojištění, a kdyby ve vaší evidenci bylo období, ve kterém není pojišťovně znám plátce pojistného, dozvíte se i to, jak dál postupovat. Tedy jak (čím) doložit dobu studia nebo zaměstnání u konkrétního zaměstnavatele apod. Pokud jste sama plátcem pojistného (OSVČ, OBZP), můžete kontrolovat svá vyúčtování a získat tak informace o případných nedoplatcích na pojistném či penále. Snažili jsme se zobrazit data co nejsrozumitelněji tak, aby z nich bylo jasně znát, jaký problém nastal a jak jej případně řešit.

Možná patříte mezi naše zvídavé pojištěnce, kteří si každoročně na přepážce vyžádají přehled vykázané péče. Poskytujeme ho vždy na počkání a bezplatně. Tato možnost bude existovat i nadále, ale díky aplikaci Moje VZP si teď můžete vše zkontrolovat on-line. Snadno si tak ověříte údaje o zdravotní péči, která na vaše rodné číslo byla vykázána a kterou VZP uhradila, zjistíte cenu, resp. úhradu pojišťovny u jednotlivých léků nebo datum své návštěvy u lékaře a cenu provedené lékařské prohlídky a také výši svých poplatků a doplatků u lékaře či v lékárně.

Všechna data v rámci aplikace Moje VZP jsou samozřejmě plně zabezpečena a dostane se do nich jen ten, kdo je k tomu oprávněn.

Zájem o aplikaci Moje VZP v číslech

27. 12. 2016

* Aplikace Moje VZP odstartovala na začátku září.

* Za prvních čtvrt roku fungování se do Moje VZP zaregistrovalo už 66 405 lidí, další plynule přibývají každým dnem.

* Největší zájem o registraci mají lidé ve věkové skupině 30–40 let; nejstarší jsou dvě ženy ve věku 97 let.

Věková struktura klientů registrovaných do Moje VZP

* Mezi registrovanými klienty je více žen než mužů, což potvrzuje trend, že v otázkách zdraví a zdravotního pojištění jsou ženy aktivnější.

Podíl žen a mužů na celkovém počtu registrací do Moje VZP

Mgr. Oldřich Tichý

vedoucí tiskového oddělení a tiskový mluvčíCopyright © 2000-2017 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky