Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 21. říjen 2017 | Svátek má Brigita
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Ředitele změní také nemocnice v Benešově

Ředitele změní také nemocnice v Benešově

04.01.2017 08:01
Zdroj: ČTK
Po kladenské a mladoboleslavské nemocnici bude mít nového ředitele také oblastní nemocnice v Benešově. Nástupce Oldřicha Vytisky, který zdravotnické zařízení řídí od loňského března, by měl vzejít z výběrového řízení. Důvodem pro hledání nového ředitele je skutečnost, že jmenování Vytisky nepředcházelo výběrové řízení.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Není redakčním textem. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Nová představenstva, zvolená po sestavení nové krajské vlády, loni v prosinci odvolala ředitele nemocnic v Kladně a Mladé Boleslavi Vladimíra Lemona a Luďka Kramáře. Jejich odchod žádala nová koalice ANO, STAN, ODS a tří nezařazených zastupitelů kvůli ztrátovému hospodaření nemocnic.

Ve vedení zbývajících krajských nemocnic v Kolíně a Příbrami se zatím personální změny neplánují. "Nemám informace, že by se zatím něco měnilo," uvedla hejtmanka Jaroslava Pokorná Jermanová (ANO). Připomněla však, že výměny ředitelů jsou v čistě v rukou představenstev. "Ono se to málo ví, ale ty akciové společnosti fungují samostatně, rada nemá přímý vliv na personální obsazení," podotkla.

Dosavadní ředitel benešovské nemocnice Vytiska byl v minulosti vedoucím krajského odboru regionálního rozvoje. V čele nemocnice nahradil Petra Hostka (ČSSD), jenž byl počátkem loňského roku zvolen starostou Benešova. Výběr Vytisky, kterého média označovala za blízkého spolupracovníka někdejšího hejtmana Davida Ratha (dříve ČSSD), se nelíbil tehdejší krajské opozici.

Někdejší opoziční zastupitel a nyní krajský radní pro školství Jan Skopeček (ODS) například prohlásil, že jde spíše o politickou než manažerskou nominaci a že by preferoval standardní otevřené výběrové řízení.

Dosavadní ředitel kladenské nemocnice Lemon z funkce odejde ke dni jmenování svého nástupce, který vzejde z výběrového řízení. V případě boleslavské nemocnice je situace odlišná, Kramář byl jen pověřen řízením. Nahradil ho Ladislav Řípa, který už byl v tomto zařízení kdysi ředitelem.Copyright © 2000-2017 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky