Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 21. říjen 2017 | Svátek má Brigita
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Podle britské premiérky zdravotnictví není v humanitární krizi

ilustrační foto: JupiterImages

Podle britské premiérky zdravotnictví není v humanitární krizi

08.01.2017 23:18
Zdroj: ČTK
Britská premiérka Theresa Mayová odmítla tvrzení místního Červeného kříže, že by ostrovní zdravotnictví bylo v humanitární krizi. Přiznává ale, že je pod velkým tlakem, informují britská média.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Není redakčním textem. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Pracovníci Červeného kříže byli v Británii v tomto týdnu nasazeni, aby pomohli vyřešit krizovou situaci, kdy nemocnice kvůli přeplněným čekárnám odmítaly pacienty, kteří čekali v přeplněných čekárnách. Dva pacienti dokonce v čekárně na pohotovosti zemřeli. Některé nemocné začaly nemocnice předčasně propouštět, aby si uvolnila lůžka. Červený kříž proto hovoří o "humanitární krizi" v Británii. Podle Britské zdravotnické asociace (BMA) by se vláda za situaci měla stydět.

Mayová zdravotníkům poděkovala za jejich nasazení, ale domnívá se, že nápor na zdravotnické služby v období okolo Vánoc a Nového roku je obvyklý každý rok a do zdravotnictví prý navíc nově přitekly rekordní peněžní částky. Popis situace jako humanitární krize odmítla.

Opoziční vůdce labouristické strany Jeremy Corbyn ovšem premiérku vyzval, aby převzala zodpovědnost za "celonárodní skandál" a na pondělním zasedání parlamentu sdělila, jak situaci hodlá řešit.Copyright © 2000-2017 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky