Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 21. září 2017 | Svátek má Matouš
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Trump dle senátora Paula chce Obamacare po zrušení hned nahradit

foto: Donald Trump, zdroj: en.wikipedia.org

Trump dle senátora Paula chce Obamacare po zrušení hned nahradit

08.01.2017 23:20
Zdroj: ČTK
Budoucí americký prezident Donald Trump podporuje zrušení zdravotní reformy dosluhující hlavy státu Baracka Obamy v okamžiku, kdy budou mít republikáni připravenou náhradu systému zdravotního pojištění.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Není redakčním textem. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Na twitteru o tom informoval republikánský senátor Rand Paul, který v loňských stranických primárkách neúspěšně usiloval o prezidentskou nominaci.

"Právě jsme mluvil s Donaldem Trumpem a on plně podporuje mou strategii nahradit Obamacare v ten samý den, co tuto reformu odvoláme. Nyní je čas jednat," napsal na twitteru Paul.

Paul tento týden v rozhovoru se stanicí MSNBC varoval republikánské zákonodárce v Kongres před unáhleným zrušením reformy v době, kdy nebude připravena její náhrada. Pokud by totiž Kongres ovládaný Republikánskou stranou odvolal reformu již nyní, hrozil by bankrot zdravotních pojišťoven, které by musel zachraňovat stát.

Trump bezprostředně po svém zvolení prohlásil, že odvolání Obamacare musí jít ruku v ruce se zavedením nové zdravotní reformy. "Nebude žádné dvoudenní či dvouleté období, kdy tady nebude nic. Reforma bude odvolána a nahrazena. Připravíme skvělý systém péče za mnohem méně peněz," řekl.

Právě nákladnost Obamacare odpůrci kritizují s tím, že Obamův systém škodí volnému trhu. Příznivci reformy naopak upozorňují, že díky ní získaly dostupné zdravotní pojištění miliony Američanů.Copyright © 2000-2017 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky