Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pátek 18. říjen 2019 | Svátek má Lukáš
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Epidemie chřipky pokračuje na celém území ČR

Epidemie chřipky pokračuje na celém území ČR

14.01.2017 22:10
Zdroj: MZ ČR
Autor: TZ
„Nejnovější údaje Státního zdravotního ústavu potvrzují, že stále trvá plošná chřipková epidemie na celém území ČR. Dominujícím původcem zůstává virus chřipky typu A/H3N2,“uvedla Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Názor redakce nemusí být shodný s vyjádřením autora. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.
Ve2.kalendářním týdnu se celková nemocnost akutními respiračními infekcemi včetně chřipky vČR téměř nezměnila, je na úrovni 1 538 nemocných na 100000 obyvatel, což při porovnání sminulým týdnem představuje mírný vzestup o 0,7%. Nemocnost se nadále zvyšuje vkategorii školních dětí (6-14 let) a mladých dospělých (15-24 let).
Nejvyšší počty nemocných jsou hlášeny zkrajů Jihomoravského, Zlínského, Plzeňského, Olomouckého, Moravskoslezského a Libereckého.
Národní referenční laboratoř pro chřipku a oddělení epidemiologie infekčních nemocí Státního zdravotního ústavu ve spolupráci skrajskými hygienickými stanicemi vývoj nemocnosti i nadále monitorují.
„I nadále platí doporučení pokud možno se vyhýbat větším uskupením lidí avezvýšené míře dbát na dodržování základních hygienických pravidel, tedy kýchat dokapesníku či si po cestě hromadnou dopravou vždy umýt ruce. Pokud už jste nemocní, chovejte se zodpovědně, infekci nepodceňujte a nešiřte dál – je mnohem lepší chřipku vyležet než nákazu dále šířit,“ upozorňuje Hlavní hygienička ČR Eva Gottvaldová.
Co se týká situace vEvropě, je ve fázi plošné epidemie chřipky stále celý kontinent. Polsko aSlovensko hlásí lokální epidemie.


Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky