Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pátek 18. říjen 2019 | Svátek má Lukáš
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Jaké jsou nejžádanější bonusy zdravotní pojišťovny?

foto: JupiterImages

Jaké jsou nejžádanější bonusy zdravotní pojišťovny?

18.01.2017 08:49
Zdroj: ČPZP
Autor: TZ
Nejvíce využívaným programem na prevenci zdraví se v roce 2016 stal příspěvek na očkování proti klíšťové encefalitidě, následně příspěvek pro těhotné a na třetím místě příspěvek na léčebný tělocvik a regeneraci.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Názor redakce nemusí být shodný s vyjádřením autora. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Vyplývá to ze statistik České průmyslové zdravotní pojišťovny.

Veřejnost se již naučila, že zdravotní pojišťovna se může stát významným partnerem v péči o zdraví a více si všímá, co jednotlivé zdravotní pojišťovny nabízejí. Preventivní programy České průmyslové zdravotní pojišťovny (ČPZP) dokonce nezávislá odborná porota organizace HealthCare Institute označila jako vůbec nejlepší preventivní programy roku 2016.

„Nabídka preventivních programů ČPZP je sestavována tak, aby byla využita co nejširším okruhem pojištěnců. Každý si tak i v loňském roce mohl najít, co mu nejvíce vyhovuje,“ uvádí tisková mluvčí České průmyslové zdravotní pojišťovny Elenka Mazurová.

Z celkových nákladů na preventivní programy se vyčerpalo přes 9,8 milionu Kč na příspěvky na očkování proti klíšťové encefalitidě, dalších 8,1 milionu Kč se využilo na program Manažerka svého mateřství a 7,7 milionu Kč bylo vyplaceno na příspěvcích na léčebný tělocvik a regeneraci.

U klientů všech věkových skupin je velmi oblíbené zvýhodněné či zcela bezplatné plavání v bazénech ve vybraných městech, na něž v roce 2016 pojišťovna přispěla částkou přesahující 4,1 milionu Kč.

V roce 2017 je ČPZP, druhá největší zaměstnanecká zdravotní pojišťovna v zemi, připravena obhajovat post nejlepších preventivních programů mezi zdravotními pojišťovnami a na prevenci chce vydat dvojnásobek loňské skutečnosti. Náklady na preventivní programy v ČPZP jsou totiž plánovány ve výši 208 milionů korun proti 110 milionům korun loňského roku s tím, že pojišťovna k tomuto významnému růstu použije i prostředky z provozního fondu.

Ve svých letošních programech ČPZP navýšila poskytované příspěvky a zavedla řadu nových, mezi klienty poptávaných preventivních programů. „Rodiče jistě ocení příspěvek 1000 Kč pro děti nemocné celiakií, příspěvek na školu či školku v přírodě, příspěvek na prevenci zhoršení diabetes či až 500 Kč na produkty pro zdravý rozvoj či cvičení dětí do 2 let věku. Děti do 18 let věku tak mohou získat na prevenci až 1500 Kč. Nemocné děti se navíc mohou přihlásit na ozdravně léčebné pobyty, které ČPZP tradičně pořádá v klimaticky příznivých lokalitách,“ uvádí některé z výhod mluvčí Mazurová.

Oblíbený program Manažerka svého mateřství se také dočkal navýšení až na 1500 Kč, kdy těhotné ženy mohou příspěvek čerpat na těhotenské kurzy či nadstandardní vyšetření a péči. U dalších programů došlo rovněž ke zvýšení příspěvku, pro seznámení s nimi doporučujeme internetové stránky pojišťovny www.cpzp.cz, kde jsou podrobně rozepsány i podmínky pro jejich čerpání.Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky