Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pátek 22. září 2017 | Svátek má Darina
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Obnovuje se tradice virologických konferencí přerušená po revoluci

Obnovuje se tradice virologických konferencí přerušená po revoluci

17.02.2017 08:16
Zdroj: ČTK
Více než 130 odborníků se představí na Česko-Slovenské virologické konferenci, která dnes končí v Českých Budějovicích. Účastníci konference z několika zemí se zabývají především výzkumem antivirotik proti klíšťové encefalitidě a viru zika.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Není redakčním textem. Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Podle bývalého rektora Jihočeské univerzity a vědce Libora Grubhoffera se virologie v posledních letech opět stává sledovaným oborem. Na akci, která trvá do pátku, se setkávají vědci základního výzkumu virů, kliničtí virologové a zástupci lékařských fakult.

"Virologická problematika znovu nabrala na společenské závažnosti. Mám pocit, že na začátku tohoto tisíciletí jsme už zažehnali nebezpečí HIV, které se stalo strašákem až morového rozsahu," uvedl Grubhoffer. Podle něj tato hrozba ustoupila, ale následně lidstvo ohrozily epidemie typu ebola a v poslední době viru zika. "Virologie se tím opět postupně dostala do světla velkého zájmu," dodal Grubhoffer.

Konference podobného rozsahu se v minulosti v tehdejším Československu konaly pravidelně. Od začátku 90. let minulého století však tato tradice skončila. "Jsem rád, že moji původní žáci mi svým způsobem splnili sen. Navázali na tradici, která zde byla velmi silná," řekl Grubhoffer.

Pořádající českobudějovické biologické centrum patří mezi přední tuzemská pracoviště ve svém oboru. Jeho vědci se loni podíleli na objevení skupiny látek s vysokým účinkem proti viru klíšťové encefalitidy a viru zika. Šlo o první popsané látky, které jsou proti viru zika účinné.Copyright © 2000-2017 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky