Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 21. září 2017 | Svátek má Matouš
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Poslanci opět předložili návrh na zvýhodnění dárců krve a dřeně

Foto: Shutterstock

Poslanci opět předložili návrh na zvýhodnění dárců krve a dřeně

17.03.2017 09:04
Zdroj: ČTK
Autor: Tisková zpráva ČTK
Poslanci z klubu TOP 09 a Starostů s nezařazenou poslankyní Kristýnou Zelienkovou opět ve Sněmovně předložili návrh, který zvyšuje daňové zvýhodnění dárců krve a dárců kostní dřeně.

Předchozí návrh poslanci v úterý stáhli, důvodem bylo to, že ministr financí Andrej Babiš (ANO) k němu chtěl předložit pozměňovací návrh na zdanění výnosů z některých korunových dluhopisů.

Zástupkyně předkladatelů Věra Kovářová (STAN, za TOP 09) tehdy uvedla, že nechce dopustit, aby se kvůli novele strhla ostrá politická mela plná faulů a osobních útoků. Dodala, že návrh předloží obratem znovu a to tak, aby ho Sněmovna mohla schválit ve zrychleném režimu už v prvním čtení. Pokud tento postup nikdo nevetuje, nebude možné do návrhu vkládat pozměňovací návrhy.

Nynější návrh stejně jako předchozí předpokládá, že si dárci od základu daně budou moci odečíst 3000 korun místo nynějších 2000 korun. Zavádí se také odpočet 20.000 korun za jeden odběr kostní dřeně. Návrh už neobsahuje novinku, která by uzákonila odpočet 8000 korun ze základu daně za vstup do registrů dárců. Proti tomu se minule postavilo ministerstvo financí, které poukazovalo na to, že z registrů mohou lidé vystoupit, aniž byli po dobu evidence aktivními dárci.

Návrh nyní dostane k projednání vláda, k předchozímu návrhu vyjádřila neutrální postoj. Ministr Babiš při jeho projednávání řekl, že návrh na daňové zvýhodnění dárců podporuje.Copyright © 2000-2017 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky