Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 21. říjen 2017 | Svátek má Brigita
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Technologie nové generace představena v Praze

Foto: Philips

Technologie nové generace představena v Praze

Medical Tribune 07/2017
19.04.2017 08:46
Zdroj: MT
Autor: kol
Česká republika je první zemí střední a východní Evropy, kde byla v březnu představena nová generace angiografických přístrojů firmy Philips „Azurion“. Azurion je odpovědí na potřebu zlepšit efektivitu a kvalitu miniinvazivních výkonů.

Jedná se o léčebné výkony prováděné vnitřkem cév a kontrolované rentgenovým prosvěcováním s digitálním zpracováním (Image Guided Therapy) pomáhají především kardiologickým, neurologickým a onkologickým pacientům, jejichž zdravotní stav vyžaduje například výměnu srdeční chlopně, rozšíření či otevření průsvitu cévy nebo naopak její uzavření.


Podle slov výrobců spočívá výjimečnost této pracovní jednotky v tom, že dokáže udělat více, za kratší dobu, levněji a jednodušeji než dosavadní technologie. „Vývoj dospěl blízko vrcholu možností CT, MR či angioterapeutických systémů, protože už nemůžeme jít k menším pixelům, silnějším rentgenkám či magnetickým polím. Nyní záleží na tom, jak rychle a s jak malou dávkou záření můžeme vyšetření udělat. Azurion je nástroj, s jehož pomocí lze rychle a úspěšně provést vyšetření. Integruje všechny technologie, které jsou dnes přítomné na operačních sálech nebo v intervenčních laboratořích. Jde až o desítky přístrojů, které jsou používány v různém pořadí, různými odborníky. Jde o komplexní výkony a naší snahou je, aby uživatel vždy našel rychle vše, s čím je zvyklý pracovat,“ vysvětluje aplikační specialista firmy Philips Jiří Daniel.

V Azurionu lze najít přes tisíc nových řešení, především nejnovější detektor s plochým panelem, systém je řízen novým operačním systém ConnectOS, který plynule zabezpečuje hladké propojení informací v reálném čase ze všech relevantních technologií na operačním sále. Výsledkem nové koncepce je vysoká obrazová kvalita při ultranízké dávce záření. Minimálně invazivní léčba některých nádorů pomocí katetru, léčba ucpané cévy nebo poruchy srdečního rytmu může být nyní prováděna kvalitněji a efektivněji. Miniinvazivní terapie umožňuje léčbu i těch pacientů, kteří by kvůli svému zdravotnímu stavu nemohli podstoupit klasickou otevřenou operaci. Výhodou je pro pacienty šetrnější zákrok, často nevyžadující anestezii, a tím kratší čas rekonvalescence. Zařízení umožňuje lepší identifikaci a vizualizaci cílových orgánů a tkání, snadnější obsluhu operačních nástrojů i přesnější a rychlejší umístění instrumentů. Azurion umožňuje také rychlý a snadný přístup ke zdravotní historii pacienta na obrazovce ve vyšetřovně, v neposlední řadě i jednodušší servis a komplexní přehled pro vedení nemocnic o ekonomičnosti provozu.

Proces vývoje zařízení probíhal v úzké spolupráci s klinickými pracovníky, konečnými uživateli. Projekt, jehož vývoj trval sedm let, stál stovky milionů eurCopyright © 2000-2017 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky