Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 18. listopad 2017 | Svátek má Romana
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Může vrchní sestra neschválit přestup na jiné oddělení?

Mgr. Petr Glogar

Může vrchní sestra neschválit přestup na jiné oddělení?

18.06.2017 20:44
Zdroj: PwC Legal
Autor: Mgr. Petr Glogar
Jak reagovat, když vrchní sestra odmítne schválit přestup na jiné oddělení a zdůvodňuje jej nedostatkem pracovníků? V poradně MT odpovídá Mgr. Petr Glogar z mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal.

Dotaz: Má vrchní sestra právo mi neumožnit přestup na jiné oddělení (u stejného zaměstnavatele) z důvodu obavy z nedostatku pracovníků? Ti odcházejí a další odchod zvažují právě kvůli ní. Máme možnost se bránit, nebo nám nezbyde nic jiného než podat výpověď a najít si práci v jiné nemocnici?

Odpovídá Mgr. Petr Glogar - seniorní advokát mezinárodní advokátní kanceláře PwC Legal.

Z dotazu není zřejmé, zda je míněno jiné oddělení jako jiné místo výkonu práce nebo jiné oddělení jako oddělení v rámci sjednaného místa výkonu práce, avšak s jiným druhem práce a/nebo kvalifikačními předpoklady. Obecně platí, že co je sjednáno v pracovní smlouvě, lze měnit jen oboustrannou dohodou. Jednostranná změna druhu práce bývá možná zejm. na základě zdravotních důvodů zaměstnance. Jednostranně, pouze na základě Vašeho rozhodnutí, změnit v zásadě místo výkonu práce nemůžete, stejně jako sjednaný druh práce. Můžete využít po dohodě s nadřízenými institut přeložení podle zákoníku práce. Domnívám se, že výpověď je až opravdu krajní variantou.



Copyright © 2000-2017 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky