Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pondělí 25. květen 2020 | Svátek má Viola

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Středočeští hygienici v červenci zkontrolovali již 88 dětských táborů

Foto: shutterstock

Středočeští hygienici v červenci zkontrolovali již 88 dětských táborů

01.08.2017 08:55
Zdroj: Krajské hygienické stanice Středočeského kraje
Autor: Tisková zpráva
K 31. 7.2017 bylo ve Středočeském kraji ohlášeno celkem 230 zotavovacích akcí a 47 jiných podobných akcí, na kterých se rekreuje celkem 23 274 dětí.

Středočeští hygienici provedli v červenci 88 kontrol, z toho 79 kontrol na zotavovacích akcích, 6 kontrol na jiných podobných akcích a 3 samostatné kontroly v rámci stravovacích služeb zajišťujících stravování na zotavovacích akcích.

Při kontrolách letních dětských rekreací bylo dosud zjištěno 7 závad. Nejčastěji se týkaly zdravotní dokumentace dětí (2), ubytování dětí (2), zásobování pitnou vodou (1) a nezajištění podmínek pro osobní hygienu dětí (1). Za tyto nedostatky byla, s ohledem na maximální součinnost provozovatelů při řešení a odstranění zjištěných závad, udělena pouze napomenutí.

„Oproti stejnému období loňského roku máme hlášeno o 33 dětských letních rekreací více, přibylo také rekreovaných dětí, a to 1 748. Kontrol jsme letos provedli stejný počet, závad jsme však odhalili méně, loni to bylo 9. Těší nás, že provozovatelé táborů dbají na dodržování hygienických zásad a poskytují dětem co nejlepší podmínky k rekreaci,“ shrnuje dosavadní výsledky ředitelka KHS Jarmila Rážová.

V průběhu července nebyl ve Středočeském kraji na dětských táborech zaznamenán ani výskyt infekčního onemocnění. Zdravotníci dosud ošetřovali zejména ranky po odstraňování klíšťat, drobná poranění a odřeniny, bolest hlavy bez dalších příznaků, nevolnost, bolest v krku, ojediněle zvýšená teplota nebo horečka, alergické reakce, jednodenní průjmy a zvracení. Výjimečně byly zaznamenány také méně závažné úrazy dětí – jako například vyvrknuté kotníky, zhmožděniny nebo řezné rány, ke kterým došlo při řízené činnosti dětí.

Aktivita klíšťat je v této chvíli spíše nízká. Výjimkou jsou jen určité lokality – například v okrese Kolín, kde byla zaznamenána mírně zvýšená aktivita klíšťat. Ve vyšší míře byl ovšem zaznamenán výskyt bodavého hmyzu – zejména vos.Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky