Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 23. leden 2019 | Svátek má Zdeněk

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Ministr zdravotnictví a ministryně práce a sociálních věcí jednali o společných tématech

Foto: MZ ČR

Ministr zdravotnictví a ministryně práce a sociálních věcí jednali o společných tématech

08.02.2018 21:32
Zdroj: MZ ČR
Autor: Tisková zpráva
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se ve čtvrtek 8. února sešel s ministryní práce a sociálních věcí Jaroslavou Němcovou a zástupci Společnosti lékařů a zdravotníků v sociálních službách ČLS JEP.

Na jednání ministři otevřeli problematická místa na pomezí obou resortů a domluvili se na jejich aktivním řešení v rámci meziresortní pracovní skupiny.

Problematika dlouhodobé péče a zdravotní péče v sociálních službách je již mnoho let citlivým místem na hranici resortů MZ a MPSV a ve sporných bodech se v minulosti nedařilo ministrům nalézt společnou řeč. Nyní se ministři Adam Vojtěch a Jaroslava Němcová zavázali ke konstruktivní spolupráci.

„Doposud nebylo zvykem, aby dvě ministerstva, která k sobě mají blízko tématy i samotnými budovami, spolu takto komunikovala. Na dnešním úvodním jednání jsme se shodli, že se budeme scházet na měsíční bázi a přijdeme s řešením financování zdravotně sociálních služeb,“ uvedl po jednání ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

„Nebylo zcela obvyklé, aby ministři zdravotnictví a práce a sociálních věcí sedli za jeden stůl a řešili otázky kvality péče a financování dohromady. Dnes jsme hovořili o třech zásadních tématech, které budeme řešit, a to o personálních kapacitách v sociálních službách, o kvalitě následné péče či o lécích a lékové politice v domovech seniorů,“ řekla ministryně práce a sociálních věcí Jaroslava Němcová.

Mezi další projednávané body, kterým se ministři a jejich meziresortní pracovní skupina budou věnovat, patří mj. poskytování zdravotních služeb v zařízeních sociální péče, jejich fungování, personální a finanční zabezpečení; tzv. ošetřovatelské domovy, ve kterých by byla poskytována péče ošetřovatelská, léčebně rehabilitační a paliativní; a systém kojeneckých ústavů.Copyright © 2000-2018 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky