Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 20. červenec 2019 | Svátek má Ilja
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Pacienti hledají informace online, ale neví, čemu mohou věřit

Foto: Shutterstock

Pacienti hledají informace online, ale neví, čemu mohou věřit

10.09.2018 14:04
Zdroj: MT
Autor: mir
Evropská sekce společnosti Teva Pharmaceuticals představila digitální projekt, který poskytne pacientům s migrénou a lékařům nejnovější online nezávislé, důvěryhodné a spolehlivé medicínské informace.

Nedávný výzkum společnosti ukázal, že pacienti, zejména ti s chronickými potížemi, velmi často hledají online informace, avšak nedokáží odhadnout spolehlivost zdrojů. Teva reagovala řadou nových spoluprací a iniciativ, které by tento problém vyřešily.

První z nich je spolupráce se společností Healint, vývojářem platformy Migraine Buddy, která nabídne real-world poznatky o mnoha problémech, se kterými se potýkají pacienti s migrénou v Evropě. Platforma poskytne i statistická data složená z anonymních dobrovolných příspěvků pacientů a výzkumu. Informace od samotných pacientů, v dosud nebývalém rozsahu, podpoří tvorbu edukativního a podpůrného obsahu pro lékaře a specialisty, kteří budou mít zájem o zlepšení svých znalostí migrény, aby tak mohli bez oddalování poskytovat efektivní odbornou péči svým pacientům.

Nedávný výzkum mezi lékařskými odborníky potvrdil, že i oni mají rostoucí zájem o digitální formu vzdělávání spojitelnou s denní prací. DRG Digital report z roku 2017 zjistila, že lékaři dnešní mladé generace čím dál více spoléhají na digitální informační zdroje a hledáním odborných informací v externích digitálních zdrojích včetně odborných webů stráví až 3 hodiny. Online lékařské časopisy a odkazy vyhledávají mnohem častěji než jejich starší kolegové.

Tuto skutečnost reflektuje spolupráce Tevy s pořadateli bienální akce Migraine Trust International Symposium (MTIS), jejímž výsledkem budou zajímavé online rozhovory s předními neurology, jakým je i profesor neurologie z King's College v Londýně Peter J. Goadsby, který bude rozebírat téma „Recent advances in headache neuroimaging“. Videa a ostatní obsah budou pro delegáty z UK dostupné přímo na webu MTIS, pro ostatní na NeurologyBytes.com.

NeurologyBytes je portál evropských odborníků ve zdravotnictví vytvořený Tevou, který obsahuje různé edukační materiály především pro neurology a snaží se poskytnout právě ony chybějící spolehlivé a důvěryhodné informace.

Jak připomněl prof. Goadsby, migréna je komplexní stav, který vyžaduje široké povědomí o nemoci, aby pak pacienti dokázal svým lékařům účinně popsat své potíže. Pro správnou diagnózu a léčbu totiž lékaři od pacienta potřebují zodpovědět hodně otázek. Na nové iniciativě Tevy prof. Goadsby oceňuje i to, že spolehlivé a důvěryhodné informace poskytuje jak laikům, tak odborníkům.

Timothy White, vedoucí digitální sekce Tevy uvedl, že Teva je zavázána po celém světě pomáhat pacientům a odborníkům na cestě za zdravím, zejména těm žijícím s chronickými stavy jako migréna, poskytováním léčiv vysoké kvality i prostředků založených na lidském pochopení. Partnerství Tevy s MTIS a společností Healint, stejně jako růst její platformy NeurologyBytes.com, ukazují praktické způsoby, jak Teva převádí své vize do praxe.

Zdroj: Business Wire, dostupné na https://www.businesswire.com/news/home/20180905005871/enCopyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky