Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 20. červenec 2019 | Svátek má Ilja
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Magnetická rezonance nového typu

Foto: Ingenia Ambition X 1,5 T

Magnetická rezonance nového typu

Medical Tribune 18/2018
13.09.2018 20:50
Zdroj: MT
Autor: red
Nizozemská společnost Philips uvádí na trh magnetickou rezonanci Ingenia Ambition X 1,5 T. Kombinace magnetu s technologií BlueSeal s dalšími inovacemi mohou omezit prostoje, umožnit práci jediného operátora a urychlit časy vyšetření až o 50 %.

Nizozemská společnost Philips uvádí na trh magnetickou rezonanci Ingenia Ambition X 1,5 T. Nejvýznamnější inovaci představuje technologie BlueSeal, díky níž je plně utěsněn magnet, což snižuje množství kapalného hélia potřebného k jeho chlazení na úplné minimum, a to na méně než půl procenta stávající normy. Přístroj je zcela nezávislý na dodávkách hélia. Plně utěsněný systém navíc nevyžaduje ventilační potrubí a je o 900 kg lehčí než jeho předchůdce, což výrazně snižuje nároky na umístění a náklady na stavební úpravy, které s sebou nese instalace konvenčních magnetů.

Ingenia Ambition X poskytuje špičkovou zobrazovací schopnost a současně podstatně zlepšuje celkovou efektivitu a ekonomiku provozu. Kombinace magnetu s technologií BlueSeal s dalšími inovacemi (například Compressed SENSE a VitalEye) mohou omezit prostoje, umožnit práci jediného operátora a urychlit časy vyšetření až o 50 %.

První komerční instalace přístroje Ingenia Ambition X byla nedávno dokončena v nemocnici Spital Uster. Toto zařízení je významným poskytovatelem primární zdravotní péče v kantonu Curych ve Švýcarsku.

V ČR bude přístroj Ingenia Ambition X představen odborné veřejnosti na XLI. Českém radiologickém kongresu, který se koná letos v říjnu v Olomouci. MT přinese podrobnější informace po ukončení kongresu.

Přístroj Ingenia Ambition X má značku CE a povolení 510 (k) Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (US Food and Drug Administration, USA).Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky