Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Čtvrtek 21. listopad 2019 | Svátek má Albert

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

MUDr. Jojko: I v roce 2019 bude málo zdravotníků, malé záplaty nepomáhají

MUDr. Jojko: I v roce 2019 bude málo zdravotníků, malé záplaty nepomáhají

21.01.2019 10:37
Zdroj: MT
Autor: MUDr. Zorjan Jojko
Co potřebuje české zdravotnictví v roce 2019? Odpovídá MUDr. Zorjan Jojko, předseda Sdružení ambulantních specialistů ČR.

Co považujete za největší problém českého zdravotnictví, který je nutno v roce 2019 přednostně řešit?

Osobně vidím jako nejpalčivější problém nedostatek lékařů a zdravotních sester, který se podle všeho bude nadále prohlubovat. Řešením problému (ačkoliv se jeho efekt jistě neprojeví potřebně brzy) je, myslím, vstřícnější vzdělávací systém pro obě skupiny pracovníků a také odpovídající finanční motivace, která přivede nadané studenty a povede je k tomu, že po maturitě či promoci neutečou ani ze zdravotnictví, ani z ČR.

Považuji za jisté, že dosavadní systém „malých selektivních záplat“, které užívají MZ nebo kraje a které vedou jen k přelévání toho mála lidí, které zde máme, z jedné skupiny poskytovatelů do druhé, přičemž v posledních letech spíše ublížily těm skupinám zdravotnických zařízení, jež jsou pacientům nejblíže (tím myslím praktické lékaře a ambulantní specialisty), tento problém nevyřeší a jen povede k prodražení zdravotní péče jako celku.

Myslím, že k řešení tohoto problému toho času možná ani tak nepotřebujeme změnu zákonů jako spíše to, že vláda ČR musí akceptovat, že bez zdravotníků kvalitní medicína fakt jen postupně zmizí.

Čtěte také


Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky