Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 20. srpen 2019 | Svátek má Bernard
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

SYNLAB získal svou první laboratoř specializovanou na gynekologickou cytologii

SYNLAB získal svou první laboratoř specializovanou na gynekologickou cytologii

Medical Tribune 02/2019
04.02.2019 10:32
Zdroj: MT
Autor: red

SYNLAB získal svou první laboratoř specializovanou na gynekologickou cytologii

Karcinom děložního hrdla je hned po karcinomu prsu nejčastějším nádorovým onemocněním žen na celém světě. V rámci prevence tohoto zákeřného onemocnění je hlavní screeningovou metodou gynekologická cytologie, která slouží jako základní způsob k odhalení prekanceróz a dysplazií i samotného karcinomu děložního hrdla.

Komplexní služby v oblasti laboratorních vyšetření poskytuje na území České republiky i evropský lídr ve zdravotnické diagnostice společnost SYNLAB, která provozuje 26 vlastních ambulancí, přes 60 odběrových pracovišť a 11 laboratoří v celé ČR, včetně svozu materiálu z nemocnic či od praktických i odborných lékařů či ambulancí.

K 10. lednu 2019 dokončil SYNLAB prostřednictvím své dceřiné společnosti synlab czech s. r. o. akvizici laboratoře Prokopec COP s. r. o. Laboratoř Prokopec COP se zaměřuje na gynekologickou cytologii, a SYNLAB tak akvizicí získal svou první laboratoř s touto specializací v ČR. Cílem akvizice je rozšíření portfolia služeb pro klienty a spolupracující lékaře. První krok nyní představuje modernizace technického vybavení laboratoře, následně se zaměří na navýšení počtu nabízených laboratorních testů zahrnujících nejen screening HPV, ale také stanovení exprese virových proteinů a metylační testy.

Laboratoř Prokopec COP představuje významné lokální středisko, neboť v Jihočeském kraji působí jako jedna ze dvou laboratoří se specializací na gynekologickou cytologii. Své služby poskytuje gynekologickým ambulancím a privátním gynekologům již od roku 2013 jako nástupnická organizace Centra onkologické prevence v gynekologii, které bylo založeno v roce 1992 MUDr. Václavem Prokopcem. Laboratoř provádí gynekologická cytologická vyšetření včetně odpovídající interpretace nálezů, dále také screening a konzultační služby související s problematikou prevence cervikálního karcinomu.Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky