Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 21. květen 2019 | Svátek má Monika
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Další naděje pro léčbu spinální svalové atrofie

Foto: Shutterstock

Další naděje pro léčbu spinální svalové atrofie

26.02.2019 16:30
Zdroj: MT
Autor: ač
Spinální svalová atrofie, geneticky podmíněné onemocnění, byla kvůli svému vzácnému výskytu poněkud stranou vývoje léků. To se ale mění.

Jak upozorňuje European Pharmaceutical Review (EPR), v současnosti je v klinických hodnoceních hned několik nadějných produktů, které by se mohly stát konkurencí dosud jediného přípravku na tuto nemoc na trhu, látky nusinersen registrované společností Biogen.

Ve fázích I až III klinických hodnocení je v současnosti deset různých přípravků, uvádí EPR s odvoláním na analytickou společnost GlobalData.

Nejblíže ke vstupu na trh je genová terapie společnosti AveXis, která spadá do skupiny Novartis. Tato terapie (onasemnogene abeparvovec-xxxx) slibuje léčbu jednorázovým podáním infuze. V současnosti prochází posouzením americké lékové agentury FDA v režimu přednostního přezkumu, který je určen pro přípravky, které mohou přinést významné zlepšení bezpečnosti nebo účinnosti léčby. Pokud projde posouzením úspěšně, může být ve Spojených státech dostupná ještě letos, registrace u Evropské lékové agentury se podle EPR očekává rovněž v řádu měsíců.

Dále jsou ve fázi III klinického hodnocení přípravky firem Roche (risdiplam) a Novartis (branapalm). Jejich mechanismus účinku je srovnatelný s tím, jaký využívá nusinersen.

Jak pro EPR uvedla analytička GlobalData Vinie Varkey, u genové terapie se dá očekávat vysoká cena, což bude mít vliv na širší přijetí léku na trhu.

Čtěte také


Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky