Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Neděle 16. červen 2019 | Svátek má Zbyněk
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Sestry: Přidávání peněz vítáme, ale potřebujeme také víc pomocného personálu

Sestra roku 2019. Foto: Mladá fronta

Sestry: Přidávání peněz vítáme, ale potřebujeme také víc pomocného personálu

Medical Tribune 07/2019
08.04.2019 10:33
Zdroj: MT
Autor: nam
Kdo má při čtení zpráv z českého zdravotnictví pocit bezvýchodnosti, měl by navštívit akci Sestra roku, aby se přesvědčil, že ne vše je špatně.

Na galavečeru v pražském kině Lucerna se vyhlašovaly výsledky soutěže, která je výjimečná tím, že oceňuje sestry, které ve své profesi působí dlouho a opravdu vědí, že toto povolání je pro ně to pravé.Za každodenní skvělou práci poděkovala sestrám prezidentka České asociace sester PhDr. Martina Šochmanová, MBA, a ministr zdravotnictví Mgr. et. Mgr. Adam Vojtěch, MHA, řekl, že je mu ctí, že může vést resort, kde takovéto skvělé zdravotní sestry pracují. „Moc si vážím vaší práce, jsem rád, že pracujete v českém zdravotnictví, byť máte spoustu problémů, ale problémy jsou k tomu, abychom je řešili, a já doufám, že společně budeme mít šanci je řešit,“ řekl.

S poděkováním přišla i patronka soutěže Dagmar Havlová, která už tradičně předávala Čestné ocenění za celoživotní dílo v ošetřovatelství. Na pódium dorazila z Vinohradského divadla rovnou z představení Lev v zimě zadýchaná, ale včas. „Hráli jsme hodně rychle, abych to tady stihla, protože je to tradice, a jsem nesmírně šťastná, že mohu ocenění předávat. Zdravotní sestry vykonávají velice důležitou práci pro nás pro všechny, kteří se ocitáme v lékařských pokojích. Já vím, o čem mluvím, protože jsem s manželem strávila téměř patnáct let různě po nemocnicích a vím, jak je ta práce důležitá, nejen ta fyzická činnost, ale i psychická podpora,“ řekla.

Ke slovům díků se připojila zpěvačka Aneta Langerová, která sestrám v průběhu slavnostního večera zazpívala několik písní, a na výzvu si s ní její první velký hit Voda živá zazpíval celý sál.

Sedm finalistek vybrala v předchozích týdnech odborná porota ze stovek nominací. Sestry do soutěže vyslali jejich spolupracovníci, sestry, lékaři, primáři, vedení nemocnic. Mnozí také přijeli spolu s rodinami sester na galavečer do Prahy je podpořit – pochvalným voláním a transparenty s nápisy, které se objevily nad hlavami diváků ve chvíli, kdy moderátor „jejich sestru“ představoval.Čtěte také


Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky