Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 20. srpen 2019 | Svátek má Bernard
  |  Politika  |  Komentáře  |  Finance  |  Kongresy  |  Z regionů  |  Tiskové zprávy  |  Legislativa  |  Rozhovory  |  

INFORMACE

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Fronty proti melanomu mají svůj smysl

Fronty proti melanomu mají svůj smysl

Medical Tribune 10/2019
13.05.2019 12:30
Zdroj: MT
Autor: red

Typická fronta se minulé pondělí v centru hlavního města vytvořila před přístřeškem, který skrýval několik improvizovaných ordinací. V těchto dnech probíhá již třináctý ročník Stanu proti melanomu. Akce začala 6. a 7. května 2019 v Praze na Václavském náměstí a pokračuje v Brně na náměstí Svobody a v Ostravě v nákupním centru Avion Shopping Park. Jen v Praze bylo vyšetřeno 2 651 lidí a bylo zachyceno celkem 71 zhoubných nádorů, z toho 12 melanomů.

Mohlo by se zdát, že se občané chovají v tomto případě poněkud iracionálně – než stát hodiny před stanem, mohli by navštívit dermatologickou ambulanci v běžných ordinačních hodinách. Takto vynaložené úsilí se však podle všeho zúročuje. Kromě přímého vyšetření tisíců lidí tato iniciativa poutá pozornost široké veřejnosti k prevenci nádorů kůže. „Na konci roku 2018 Světová zdravotnická organizace (WHO) sbírala údaje o výskytu nových případů melanomu a úmrtnosti na něj ve 33 zemích světa (včetně Austrálie) za posledních 30 let. Zjistila, že zatímco úmrtí na melanom u žen se i přes nárůst nových případů daří stabilizovat, u mužů prakticky ve všech zemích mortalita stoupá. Jedinou zemí, které se podařilo úmrtí na melanom u mužů snížit, byla Česká republika,“ říká jeden z hlavních organizátorů prof. MUDr. Petr Arenberger, DrSc., z Dermatovenerologické kliniky FN Královské Vinohrady.Copyright © 2000-2019 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky