Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pondělí 28. září 2020 | Svátek má Václav

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Rozdělte 25 miliard navíc, vyzývají ministerstvo prezidenti komor

Rozdělte 25 miliard navíc, vyzývají ministerstvo prezidenti komor

02.07.2019 08:41
Zdroj: prezidenti zdravotnických komor
Autor: tisková zpráva
Tiskové prohlášení prezidentů České lékařské komory, České stomatologické komory a České lékárnické komory k jednání s předsedou vlády a ministrem zdravotnictví dne 28. 6. 2019.
Upozornění: Následující článek vybírá redakce www.tribune.cz v rámci monitoringu médií.
Zdroj média tohoto článku najdete v záhlaví nebo na konci textu.

Dne 28.6.2019 proběhla schůzka předsedy vlády a ministra zdravotnictví s prezidenty České lékařské komory, České stomatologické komory a České lékárnické komory. Na společném jednání bylo mimo jiné konstatováno, že růst HDP a neočekávaně vysoký výběr zdravotního pojištění umožňuje investovat významné finanční prostředky, které leží nevyužité na účtech zdravotních pojišťoven, do zdravotnictví. To by pomohlo udržet až zlepšit úroveň zdravotnických služeb poskytovaných českým pacientům. Je ale potřeba, aby finanční prostředky poskytnuté nad rámec dohodovacího řízení byly rozděleny rovnoměrně. Nesmí dojít ke znevýhodnění soukromých lékařů, stomatologů a lékárníků vůči státním a krajským zdravotnickým zařízením, která na rozdíl od soukromých podnikatelů dostávají na investice i provoz nejrůznější dotace.

Představitelé zdravotnických profesních komor zřízených ze zákona proto společně navrhují, aby prostřednictvím úhradové vyhlášky ministerstva zdravotnictví pro rok 2020, bylo nad rámec závěrů dohodovacího řízení spravedlivě mezi poskytovatele zdravotnických služeb rozděleno dalších 25 miliard korun. Peníze, které občané platí na zdravotní pojištění, musí posloužit ke zvýšení kvality a bezpečnosti zdravotnických služeb.

MUDr. Milan Kubek, v. r.

doc. MUDr. Roman Šmucler, CSc., v. r.

PharmDr. Lubomír Chudoba, v. r.

Dále čtěte: Odbory a nemocnice jedním hlasem: Nárůst o 20 mld. nestačíCopyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky