Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 16. leden 2021 | Svátek má Ctirad

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Fotogalerie

následující obrázek >>  
prezident ČLK MIlan Kubek, laureát MUDr. Jiří Jedlička a prof. MUDr. Richard Škába, CSc. (vpravo)
   #1/7
prezident ČLK MIlan Kubek, laureát MUDr. Jiří Jedlička a prof. MUDr. Richard Škába, CSc. (vpravo), autor: ton
 
#1 - prezident ČLK MIlan Kubek, laureát MUDr. Jiří Jedlička a prof. MUDr. Richard Škába, CSc. (vpravo)#2 - prezident ČLK MIlan Kubek, laureát MUDr. Jiří Jedlička  a prof. MUDr. Richard Škába, CSc. (vpravo)#3 - laureát MUDr. Jiří Jedlička při projevu#4 - prezident ČLK MIlan Kubek a laureát MUDr. Jiří Jedlička#5 - prezident ČLK MIlan Kubek pasuje MUDr. Jiřího Jedličku#6 - prezident ČLK MIlan Kubek a laureát MUDr. Jiří Jedlička#7 - laureát MUDr. Jiří Jedlička

Rytířem českého lékařského stavu zakladatel této tradice

01.06.2011 22:21
Zdroj: Medical Tribune
Autor: red
Ve čtvrtek 19. května se v Břevnovském klášteře v Praze odehrála oslava dvacetiletí znovuzaložení České lékařské komory, v jejímž rámci proběhlo pasování 18. rytíře českého lékařského stavu pro rok 2010. Stal se jím pneumolog MUDr. Jiří Jedlička.

Laureát patří k zakladatelům obnovené ČLK, v níž vykonal mnoho záslužného jako mnohaletý funkcionář, předseda její čestné rady, tedy nejvyššího stavovského soudu.

Čerstvý nositel erbovní medaile se svatováclavskou symbolikou je zároveň autorem ideje oceňovat symbolickým pasováním lékaře, kteří se mimořádně zasloužili o etiku povolání, rozvoj medicíny a humanismu nebo projevili mimořádně statečný občanský či lékařský postoj.

MUDr. Jiří Jedlička se narodil 22. února 1941. Pochází z rodu, v němž má medicína tradici sahající až do pobělohorských časů, jeho prastrýcem byl chirurg, profesor Rudolf Jedlička, zakladatel slavného, dodnes fungujícího ústavu. Působil v nemocnici v Klatovech jako primář TRN s pověstí odborníka, který vyniká odpovědností hraničící se sebeobětováním, vlídností a profesionálním svědomím k nemocným. V laudatiu předcházejícímu pasování to zdůraznil prezident ČLK Milan Kubek, jenž se setkal s MUDr. Jedličkou na jeho dalším pracovišti, v nemocnici s poliklinikou v pražských Vysočanech.

Pracovně činný je dodnes, kdy na Šumavě působí jako konsiliář pro nemocnici v Sušici.

více podrobností ZDE

Kontakt

Dotazy, připomínky, návrhy na zlepšení rubriky Fotogalerie pište na adresu:

online@tribune.czCopyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky