Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Sobota 16. leden 2021 | Svátek má Ctirad

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Fotogalerie

následující obrázek >>  
1-Návštěvníci si prohlédli také přístrojové vybavení
   #1/7
1-Návštěvníci si prohlédli také přístrojové vybavení, autor: Karla Havlíková
 
#1 - 1-Návštěvníci si prohlédli také přístrojové vybavení#2 - 2-Velký zájem byl o měření nitroočního tlaku.#3 - 3-Prohlídka dětské oční ambulance.#4 - 4-Prohlídka lůžkové části očního oddělení.#5 - 5-Primářka očního odd. L. Machová odpovídala na otázky.#6 - 6-Prim. L. Machová informuje o operačních zákrocích.#7 - 7-Zájemci si mohli odnést informační materiály.

Na prohlídku očního oddělení zlínské krajské nemocnice přišly stovky lidí

09.09.2010 15:45
Zdroj: KNTB
Autor: Karla Havlíková

Zlín – Stovky lidí se přišly podívat do očního oddělení zlínské Krajské nemocnice T. Bati, a. s. (KNTB), které dnes od 9 do 17 hodin pořádalo Den otevřených dveří. Za první čtyři hodiny si oddělení prohlédlo na 200 zájemců. Zdravotníci je provedli lůžkovou částí, ambulancemi, ukázali jim operační sály a nejmodernější vyšetřovací přístroje včetně vyšetřovacího laseru pro novorozence.

Většina návštěvníků využila možnost nechat si změřit nitrooční tlak a dioptrie a mnozí se objednali na další vyšetření. Někteří si hned vybrali obroučky na brýle v oční optice, která je součástí pavilonu a dnes nabídla 70procentní slevu. Velký zájem byl o přednášku „Proč oko nevidí“ primářky očního oddělení KNTB Ladislavy Machové.

„Dveře našeho oddělení jsme široké veřejnosti otevřeli poprvé loni. Tehdy během čtyř hodin přišlo skoro 300 lidí. Pro obrovský zájem jsme se rozhodli vakci pokračovat i letos. Dnešní opět vysoká účast potvrzuje, že lidé chtějí o našem oddělení vědět co nejvíc. Zajímají se o různé léčebné metody, operační zákroky, ale svěřují se nám také se svými problémy sočima a ptají se, jak je řešit,“ řekla primářka Machová.

Nejvíc dotazů se podle ní týkalo operací šedého zákalu, nitrooční čočky, možnosti operace zeleného zákalu a plastiky víček. „Někteří byli překvapeni třeba sdělením, že velkou část operací děláme ambulantně. Hodně lidí nevědělo, že jako jediní vkraji vyšetřujeme oči novorozenců. A zajímali se také o plastické výkony, například odstranění nadbytečné kůže u víček. Spektrum otázek bylo široké a na všechny jsme se snažili odpovědět,“ doplnila primářka.

Na mnohé otázky odpověděla zájemcům videoprojekce operací šedého zákalu a zeleného zákalu a operace transplantace rohovky.

Prohlídku oddělení si nenechala ujít jednasedmdesátiletá Františka Gajdůšková ze Zlína. „Vím, že jsou tu výborní lékaři. Proto jsem přišla, abych si jimi nechala zkontrolovat zrak, i když zatím žádné potíže nemám,“ uvedla.

Manželé Dana a Antonín Šeďovi zVeselé si nechali změřit nitrooční tlak a dioptrie. Oba se následně objednali kdalšímu vyšetření. „Budu potřebovat brýle do dálky,“ prozradila paní Dana. Den otevřených dveří uvítala jako možnost zjistit, jak na tom její oči jsou. „A také chci jít na přednášku paní primářky,“ dodala.

“Špatně vidím při čtení, takže když jsem se dozvěděla o dnešní akci, využila jsem možnost nechat si oči vyšetřit,“ zdůvodnila svoji návštěvu sedmatřicetiletá žena ze Zlína.

„Zájem veřejnosti o naše oddělení a práci našich lékařů a sester nás moc těší. Velká účast lidí nás utvrdila vtom, že i příští rok Den otevřených dveří uspořádáme. Směrovat jej budeme opět na září,“ řekla primářka Machová.

Očním oddělením KNTB projdou ročně tisíce pacientů. Vambulantní části je ošetřeno kolem 18.000 pacientů, ztoho zhruba 3000 pacientů vrámci nepřetržité pohotovostní služby, kterou oční oddělení zajišťuje nejen pro celý Zlínský kraj. Vlůžkové části je ročně hospitalizováno na 1600 pacientů se složitějšími případy a úrazy. Nejčastějšími operacemi jsou šedý zákal a plastické operace víček.

9.9.2010

Karla Havlíková

tisková mluvčí KNTB

Kontakt

Dotazy, připomínky, návrhy na zlepšení rubriky Fotogalerie pište na adresu:

online@tribune.czCopyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky