Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 22. září 2021 | Svátek má Darina

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Nové knihy

Diabetická nefropatie
vydavatel: Maxdorf

Petr Bouček

V současné době je v rozvinutých zemích (včetně České republiky) diabetická nefropatie spolu s dalšími typy postižení ledvin u nemocných s diabetem hlavní příčinou chronického selhání ledvin. Včasný záchyt tohoto onemocnění a správně prováděná terapie, především pak léčba hypertenze a dobré vyrovnání diabetu, umožňují zpomalit, a v některých případech dokonce zastavit jeho vývoj a zároveň i snížit riziko dalších průvodních komplikací, zejména cévních.

Hlavním cílem autora bylo kromě stručného shrnutí základních údajů o etiopatogenezi, klinickém průběhu a diagnostice diabetické nefropatie především sestavit praktický přehled informací o prevenci, vzniku a léčbě této závažné diabetické komplikace. Kniha se snaží poskytnout jasná vodítka pro postupy v jednotlivých stadiích nemoci, upozorňuje na chyby a nedostatky, jež se v klinické praxi objevují, a zdůrazňuje nezbytnost až puntičkářské důslednosti v léčbě a její kontrole.

Kniha je určena všem lékařům zabývajícím se péčí o nemocné s diabetem, především diabetologům, nefrologům, internistům, kardiologům a praktickým lékařům.


Maxdorf, 116 stran, ISBN: 978‐80‐7345‐246‐9, cena 195 Kč

 

 

RejstříkCopyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky