Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 20. říjen 2021 | Svátek má Vendelín

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Nové knihy

Krev a peníze – Pravda o kauze Diag Human
vydavatel: Tomáš Cikrt

Knihu s tímto názvem napsal a před nedávnem vydal Mgr. Tomáš Cikrt, nezávislý publicista, vzděláním farmaceut, který v minulosti působil jako mluvčí ministra zdravotnictví, šéfredaktor Zdravotnických novin či moderátor diskusního pořadu televize Z1. Kauzou Diag Human se zabývá několik let. V roce 2012 mu vyšla knížka Příběhy léků.

„Společnost Diag Human hraje v současnosti vabank, buď získá vše, což nyní představuje přes jedenáct miliard korun daňových poplatníků, nebo se bude muset sama zpovídat ze lži a podvodů, jichž se mohla, podle některých právníků, dopustit svými tvrzeními u zahraničních soudů,“ říká Tomáš Cikrt.

Nejznámější zdravotnická kauza, v níž jde o miliardy korun, je hlavním námětem publikace spadající do literatury faktu. Autor čtivým způsobem přibližuje dvacetiletou historii vleklého problému, nabízí nová odhalení, neznámé skutečnosti, překvapivé souvislosti byznysu s lidskou krví, ale také zbraněmi a jedovatými odpady. Popisuje střet dvou osobností z odlišného světa: lékaře a politika Martina Bojara a byznysmena Josefa Šťávy, majitele firmy Diag Human. Čtenáři se mimo jiné dozvědí, co pokazilo a čím přispělo přes dvacet ministrů zdravotnictví, kteří úředníci náš stát poškodili a jak obstála známá jména jako Jan Stráský, Vladimír Špidla, Miroslav Kalousek a dalších přibližně 90 postav.

„Psát nezaujatě o kauze Diag Human je nemožné. Je stále živá, projednávají ji v současnosti české i zahraniční soudy, vede se o ni urputná právní bitva. Nemohl jsem proto oslovit každého, kdo s ní má co do činění, a už vůbec ne zástupce firmy Diag Human, protože pak by tato knížka nikdy nevyšla. Mají k dispozici ekonomické a právní prostředky, jak zabránit publikování pravdy. Můj popis dvacetileté historie kauzy a závěry, které jsem učinil, se ale opírají o fakta, která nezkresluji a neupravuji. Všechny dokumenty, na něž dále odkazuji, jsem převedl do elektronické podoby a vystavil na stránkách www.anikorunu.cz. Každý si je tedy může prostudovat a utvořit si svůj vlastní závěr. Budu rád, když knížka vzbudí diskusi a povede k objevení dalších svědectví a dokumentů,“ píše v úvodu Tomáš Cikrt.

Autor se snaží najít odpověď na otázku, jakou roli v kauze hrají členové či spolupracovníci StB a vojenské kontrarozvědky. Odkazuje na cca 170 nejzajímavějších dokumentů a jako bonus obsahuje čtyři literární výlety, příběhy, které dopovědí, co fakta jenom naznačují, a také barevná schémata, která znázorňují spletitou síť vztahů úředníků, byznysmenů a jejich firem.

„Objem zlé krve, vyvolaný doposud kauzou Diag Human, se přibližně shoduje s objemem krve, se kterým údajně chtěla u nás tahle společnost obchodovat. Tedy kdyby prý bývala mohla, jak tvrdí. Naproti tomu stát prohlašuje, že by bývala nemohla, protože na to nikdy neměla. Kdo má pravdu, je to, oč tu běží,“ píše v předmluvě známý právník JUDr. Tomáš Sokol a pokračuje: „Oproti mediálnímu třeštění ale kniha přináší ucelená fakta, a mohu‑li svědčit o době po roce 2005, nic podstatného nechybí. K faktům autor nabízí svůj úhel pohledu a namnoze tak činí v duchu zásady, podle níž svoboda slova znamená i právo šířit myšlenky zneklidňující, znepokojující a zraňující. Proto ta zmínka o zlé krvi, co přibude.“

Tomáš Cikrt 2014, 352 str., 144 × 210 mm, vazba pevná, ISBN 978‑80‑905686‑0‑0

RejstříkCopyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky