Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 20. říjen 2021 | Svátek má Vendelín

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Nové knihy

Diabetes mellitus 1. typu
vydavatel: Maxdorf

Kateřina Štechová, Jindřiška Perušičová, Marek Honka

Diabetes mellitus 1. typu je závažné onemocnění, jehož základním rysem je hyperglykémie a sklon k akutním i chronickým komplikacím, které nezřídka nemocného ohrožují na životě. Jde o inzulindependentní typ diabetu, jehož základní příčinou je postupné snižování vlastní sekrece inzulinu v β‑buňkách slinivky břišní. Častěji je diagnostikován v dětství a u mladších dospělých, ale manifestovat se může kdykoli během života. Ve vyšším věku je nástup typických symptomů pomalejší a u pacienta může být mylně stanovena diagnóza diabetu 2. typu.

Publikace přináší komplexní informace o DM 1. typu od dětského věku, přes specifika u mladých nemocných s DM1 včetně jejich léčby až po komplikace DM1 a specifika léčby nemocných s DM1 v dospělosti.

Maxdorf 2014, 136 str., edice Současná diabetologie / sv. 10, 118 × 190 mm, brožovaná, cena 195 Kč, ISBN 978‑80‑7345‑377‑0

RejstříkCopyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky