Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Neděle 26. září 2021 | Svátek má Andrea

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Nové knihy

Co byste měli vědět o rakovině prsu
vydavatel: Grada

Populárně-vědecká publikace přední české onkoložky a primářky Onkologického oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice prof. MUDr. Jitky Abrahámové, DrSc., velmi přístupnou formou přibližuje nejrůznější aspekty vzniku karcinomu prsu a nejnovější trendy v diagnostice i léčbě tohoto závažného onkologického onemocnění. Spoluautory monografie jsou zkušení onkologové a radioterapeuti z různých pracovišť České republiky. Publikace tohoto druhu určená široké veřejnosti je první svého druhu na českém knižním trhu.

„Kniha shrnuje mnohaleté zkušenosti s diagnostikou a léčbou karcinomu prsu a onkologickou péčí o nemocné," uvedla při příležitosti vydání publikace prof. Abrahámová a doplnila: „Každý den se setkáváme s pacientkami, které o své nemoci vědí velmi málo. A bohužel ani netuší, na co se mají lékaře zeptat. Tato publikace má jim a jejich blízkým poskytnout ucelený souhrn informací o této zákeřné nemoci a možnostech její léčby tak, aby s ní mohli aktivně bojovat." Ročně v České republice onemocní rakovinou prsu téměř 6 000 žen a přes 2 000 jich této nemoci podlehne. Více než 90 procent nemocných, které přijdou k lékaři včas, se zcela vyléčí.

Monografie srozumitelnou formou popisuje nejen anatomii prsu, vznik zhoubného nádoru, význam jeho včasného záchytu, prognostické faktory, léčebné možnosti, nežádoucí účinky a jejich zvládání, ale i psychologické, sociální a právní aspekty, se kterými se žena s tímto onkologickým onemocněním setkává.

144 stran, 199 Kč, ISBN 978-80-247-3063-9

 

RejstříkCopyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky