Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Středa 22. září 2021 | Svátek má Darina

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Nové knihy

Léčba inzulinovou pumpou pro praxi
vydavatel: Nakladatelství GEUM

Celosvětově přibývají důkazy o terapeutických výhodách kontinuálního podávání inzulinu nejenom diabetikům 1. typu, ale také nemocných s diabetem 2. typu. Také v České republice již dávno neplatí, že inzulinové pumpy jsou výlučně doménou specializovaných pracovišť – téměř každý odborný diabetolog se může setkat s vedením nemocného na inzulinové pumpě. Stejně tak byl měl být o principech a technice CSII informován praktický lékař, který má diabetiky na inzulinové pumpě ve své dispenzarizaci. Autorky publikace – diabetoložka MUDr. Pavlína Piťhová a doc. MUDr. Kateřina Štechová, Ph.D., přinášejí ve své knize praktický pohled na problematiku léčby inzulinovou pumpou a nabízejí přehledný a užitečný manuál léčby. Nezapomínají ani na pohled diabetika – jiný zorný úhel (než jen pohled terapeuta) na tutéž problematiku je nejen zajímavý a mnohdy možná překvapující, avšak především pomůže korigovat očekávání lékaře ve vztahu ke svému pacientu a pomoci nastavit reálné cíle a vhodnou cestu k jejich dosažení. Recenze publikace se ujali dva přední čeští diabetologové – prof. MUDr. Milan Kvapil, CSc., MBA, a prof. MUDr. Jindřiška Perušičová, DrSc., z Centra diabetologie ve FN Motol.

Nakladatelství GEUM, 190 stran, 330 Kč, ISBN 978‑80‑86256‑64‑1

RejstříkCopyright © 2000-2021 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky