VIDEO Topinková: Máme nástroje k tomu, jak i seniory udržet bez výrazné disability
„Základ pro zdravé stárnutí se tvoří už od časného mládí. Je nutné budovat svalovou hmotu, ta od určitého bodu spíše jen ubývá, to samé platí pro…
Zdravé stárnutí (longevity), tedy schopnost žít déle a přitom aktivně a ve zdraví, se stává jedním z hlavních témat současné medicíny i veřejné politiky. Nejde jen o prodloužení života, ale především o prodloužení života ve zdraví.
Medical Tribune již 23. května pořádá v Praze sympozium Světového fóra pro demografii a stárnutí (WDA), které bude za účasti švýcarských a českých odborníků řešit, jak dosáhnout longevity u jedinců s kardio-renálně-metabolickými riziky.
Zajímal by nás proto názor vás, našich čtenářů, na důležitou otázku: Který z následujících přístupů považujete za nejefektivnější při podpoře zdravého stárnutí v běžné klinické praxi?
Vaše odpovědi nám pomohou obohatit podklady do diskuze s odborníky na strategie zdravého stárnutí.
Více o sympoziu Světového fóra pro demografii a stárnutí (WDA) si můžete přečíst tady.
Individuální screening a řízená prevence kardiometabolických rizik (41 hlasů)
Práce s adherencí k léčbě a edukace pacientů 65+ (14 hlasů)
Včasné odhalování křehkosti (fragility) a geriatrické intervence (11 hlasů)
Propojování zdravotní a sociální péče (15 hlasů)
Multidisciplinární spolupráce v péči o polymorbidní pacienty (10 hlasů)
„Základ pro zdravé stárnutí se tvoří už od časného mládí. Je nutné budovat svalovou hmotu, ta od určitého bodu spíše jen ubývá, to samé platí pro…
„Zdravé ledviny znamenají nejen delší život, ale i delší život ve zdraví. Tím, že oddálíme zhoršení renálních funkcí, oddalujeme i kardiovaskulární…
Na tom, že Česká republika v délce života ve zdraví v rámci vyspělého světa zaostává, má velký podíl nedostatečná kontrola kardiovaskulárních…
Jak špičkový nefrolog hodnotí český přístup k longevity a péči o zdraví ledvin?