Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Pondělí 01. červen 2020 | Svátek má Laura

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Medi-kvízy

Medicína po promoci - Kvíz

číslo 4/2007
vydáno: 17.09.2007

Kasuistika

Kasuistika: Dvaašedesátiletý nemocný trpí od šedesáti let věku ulcerózní kolitidou s postižením levé části tlustého střeva. V posledním měsíci došlo k postupnému zhoršování stavu, zvýšila se frekvence stolic a zvětšilo se množství krve ve stolici. Pro zhoršení klinické symptomatologie bylo provedeno koloskopické vyšetření s nálezem vysoce aktivní ulcerózní kolitidy v celém tlustém střevu (obr. vlevo). Druhý den po výkonu se objevily horečky přes 39 °C, difuzní bolesti břicha, neodcházely větry a zmenšil se počet stolic. Byl proveden nativní snímek břicha ve stoje (obr. vpravo). Jaká je Vaše diagnóza?

Odpověď

ukázat odpověď >>Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky