Stránky jsou určené odborníkům ve zdravotnictví.
Úterý 02. červen 2020 | Svátek má Jarmil

PŘIHLÁŠENÍ
Registrovaný e-mail:
Heslo:
 

Medi-kvízy

Medicína po promoci - Kvíz

číslo 6/2007
vydáno: 28.12.2007

Kasuistika

Třicetiletý muž je léčen v posledních pěti letech pro ulcerózní kolitidu, která postihuje extenzivně téměř celý tračník. V posledních dvou měsících jeví choroba mírné známky zánětlivé aktivity, a to klinicky i laboratorně (CRP 16 mg/l, FW 35/62, KO: leukocyty 10,2 × 10 9/l, trombocyty 578 × 10 9/l, Hb 115 g/l). Subjektivně má 24 stolice denně s intermitentní příměsí krve. Po malém traumatu a vzniklé oděrce na přední ploše bérce LDK se během týdne objevilo hnisavé ložisko, které bylo chirurgicky ošetřeno excizí. Za tři týdny poté došlo postupně ke vzniku objemného vředového defektu (viz obrázek). Jaká je Vaše nejpravděpodobnější diagnóza?

Odpověď

ukázat odpověď >>Copyright © 2000-2020 MEDICAL TRIBUNE CZ, s.r.o. a dodavatelé obsahu (ČTK).
All rights reserved.  Podrobné informace o právech.  Prohlášení k souborům cookie.  

Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?

Tyto stránky jsou určeny odborným pracovníkům ve zdravotnictví. Informace nejsou určeny pro laickou veřejnost.

Potvrzuji, že jsem odborníkem ve smyslu §2a Zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, ve znění pozdějších předpisů, čili osobou oprávněnou předepisovat léčivé přípravky nebo osobou oprávněnou léčivé přípravky vydávat.
Beru na vědomí, že informace obsažené dále na těchto stránkách nejsou určeny laické veřejnosti, nýbrž zdravotnickým odborníkům, a to se všemi riziky a důsledky z toho plynoucími pro laickou veřejnost.
Pro vstup na webové stránky je potřeba souhlasit s oběma podmínkami.
ANO
vstoupit
NE
opustit stránky